Piłkarze Atlético zgodzili się na obniżkę płac. Dzięki temu pomogli klubowym pracownikom

Piłkarze Atlético zgodzili się na obniżkę płac. Dzięki temu pomogli klubowym pracownikom
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Atletico Madryt

Piłkarze Atlético Madryt przystali na propozycję obniżenia pensji. Takowa decyzja to pokłosie szalejącego na Starym Kontynencie koronawirusa, przez którego rozgrywki zostały zawieszone. To jednak nie wszystko. Tym sposobem wspomogą innych klubowych pracowników, którzy otrzymają pensje w całości.

Pandemia koronawirusa, która nawiedziła w ostatnich tygodniach Europę, zbiera swoje żniwa na każdym polu. Przez napiętą sytuację obrywa się także piłce nożnej. Najpierw zawieszono rozgrywki w większości państw, z kolei teraz kluby starają się dojść z piłkarzami do porozumienia w kwestii obniżek płac.

Do pomysłu sceptycznie podchodzi duża część graczy. Do tej grupy nie zaliczają się jednak podopieczni Diego Simeone, którzy poszli działaczom na rękę i zgodzili się na redukcję swoich gaż.

Ta ma wynieść 70 procent. Sprawa dotyczy też sztabu szkoleniowego oraz osób, które znajdują się na stanowiskach dyrektorskich.

Porozumienie ma niebagatelne znaczenie dla pozostałych klubowych pracowników. Dzięki tej decyzji, oni będą mogli dostawać swoje pensje w całości przez cały okres trwania przerwy związanej z zawieszeniem rozgrywek.

Wspomniana wiadomość ucieszy wielu ludzi. Wspomniana grupa pracowników liczy sobie bowiem blisko pół tysiąca osób.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy