2024-09-16 20:34:44; Aktualizacja: 4 godziny temu
Piłkarze Kosty Runjaicia dowieźli! Udinese Calcio na szczycie tabeli Serie A [WIDEO] Fot. Udinese Calcio
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Udinese Calcio w czwartej kolejce Serie A pokonało Parmę 3:2 i w ten sposób podopieczni Kosty Runjaicia wylądowali na szczycie tabeli włoskiej ekstraklasy.

„Zebry” tego lata przejął szkoleniowiec znany w pracy w Legii Warszawa, Jak dotąd współpraca przebiega wyśmienicie.

Na sam początek zespół prowadzony przez Niemca awansował do drugiej rundy w Pucharze Włoch. Potem przyszedł remis oraz dwa zwycięstwa na poziomie Serie A.

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji narodowych piłkarze również nie zawiedli Kosty Runjaicia.

Mimo że to Parma otworzyła wynik zawodów, ostatecznie ze zwycięstwa cieszyło się Udinese Calcio i rzecz jasna jego fani.

Jeszcze w 43. minucie było 2:0 dla rywala, ale po przerwie Lorenzo Lucca strzelił gola kontaktowego.

Później sprawy w swoje ręce wziął Florian Thauvin, autor dubletu.

Całe 90 minut po stronie Udinese uzbierał sprowadzony z Lecha Poznań Jesper Karlström.

Dzięki dziesięciu punktom podopieczni Runjaicia znajdują się na szczycie ligowej tabeli, wyprzedzając takie tuzy, jak Inter Mediolan, Juventus czy AC Milan.