Piłkarze Millwall i Colchester United wygwizdani przez własnych kibiców za… wspieranie ruchu antyrasistowskiego

Piłkarze Millwall i Colchester United wygwizdani przez własnych kibiców za… wspieranie ruchu antyrasistowskiego
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The FA | EFL | Millwall | Colchester United | Kick it Out

W ubiegły weekend fani rozgrywek w Anglii mogli po raz pierwszy zasiąść na trybunach. Przy okazji tego wydarzenia nie zabrakło kontrowersji, jak gwizdy, które pojawiły się na obiektach Milwall oraz Colchester United.

Od kiedy w czerwcu wznowiono zmagania na angielskich boiskach, spotkania są poprzedzane akcją mającą na celu przeciwstawienie się niesprawiedliwości rasowej. W ramach Black Lives Matter piłkarze oraz sędziowie klękają na murawie, unosząc pięść w górę.

Tak też się stało podczas minionej soboty na stadionach w Millwall i Colchester. Wydarzenia te po raz pierwszy od marca miały miejsce w obecności kibiców, którzy zachowali się w sposób haniebny. Wygwizdali oni swoich zawodników, a po meczu spadła na nich ogromna krytyka.

Postawa fanów została już potępiona przez klubowe władze, jak i sterników The FA oraz EFL. Głos zabrali również poszczególni gracze, którzy byli naocznymi świadkami nieprzyjemnych zdarzeń.

„Absolutna hańba” – napisał na Twitterze Colin Kazim-Richards, atakujący Derby County, rywala Millwall.

„Dyskryminacja w jakiejkolwiek formie nie jest mile widziana i pozostajemy zaangażowani we współpracę z naszymi klubami, w tym z Millwall, które wkładają znaczny wysiłek w podejmowanie różnego rodzaju inicjatyw dotyczących równości i integracji, ponieważ kontynuujemy nasz wspólny cel, jakim jest wykorzenienie wszelkiego rodzaju uprzedzeń” – czytamy w oświadczeniu EFL.

Jednocześnie Millwall w oficjalnym komunikacie zapewniło, że planuje wdrożenie nowych rozwiązań w celu wyeliminowania dyskryminacji rasowej. W związku z tym zaplanowano już spotkanie z organizacją charytatywną Kick It Out.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy