Piłkarze United niezadowoleni fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Times

Porażka "Czerwonych Diabłów" 3:0 z Arsenalem sprawiła, że w angielskich mediach pojawiają się informację o braku zrozumienia na linii piłkarze-trener.

United było niepokonane na Emirates Stadium od 2011 roku aż do ostatniej niedzieli. Piłkarze ponoć sugerowali van Gaalowi, że przeciwko "The Gunners" lepiej byłoby zagrać z kontry, ponieważ wcześniej przynosiło to pozytywne efekty. Holender zdecydował się jednak na dość statyczny środek pola z Schweinsteigerem i Carrickiem na boisku, a Morganem Schneiderlinem na ławce. Dwójka pomocników nie poradziła sobie jednak z szybkimi piłkarzami Arsenalu.

- Byłem zaskoczony, wręcz zdumiony - powiedział po meczu van Gaal.

- Nie spodziewałem się tego. Nie realizowaliśmy naszego przedmeczowego planu, brakowało woli zwycięstwa... Jeśli dasz drużynie takiej jak Arsenal tyle miejsca do gry, możesz być pewien, że przegrasz. Byliśmy przygotowani na grę bliżej siebie, z większą agresją. Jestem rozczarowany.

- Nie wiem, dlaczego tak się stało. Zadałem to pytanie w przerwie i po meczu, ponieważ mówię to, co widzę na boisku.

- Przegraliśmy i to w niedopuszczalny dla drużyny z góry tabeli sposób. Nie można zaczynać tak, jak my to uczyniliśmy. Najgorsze jest to, że teraz wszyscy rozjeżdżają się na mecze reprezentacji. Nie mogę zmotywować piłkarzy do tego, by zagrali lepiej w następnym meczu.

United zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli i ma dwa punkty straty do liderującego Manchesteru City. Najbliższy mecz "Czerwone Diabły" rozegrają z Evertonem.

Więcej na temat: Anglia Manchester United FC