Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia

Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport Mediaset | Corriere dello Sport

Piotr Zieliński zamierza pozostać w Napoli, w którym czuje się świetnie. Łączony z letnim transferem pomocnik nie martwi się swoim wygasającym kontraktem, o czym powiedział w rozmowie ze Sport Mediaset.

Rozgrywający z Ząbkowic Śląskich barw Napoli broni od 2016 roku. Reprezentant Polski bardzo szybko zaadaptował się w klubie ze stolicy Kampanii, stając się z czasem jednym z liderów środka pola.

Lata później licznik Piotra Zielińskiego w trykocie „Azzurrich” wskazuje na  317 występów, 47 bramek i 43 asysty. Okres ten wzbogacił triumfem w Pucharze Italii. Na horyzoncie widnieje jednak o wiele ważniejszy puchar.

Na przestrzeni bieżącej kampanii wychowanek Zagłębia Lubin ponownie rozgrywa świetną kampanię. Ta może zostać wzbogacona historycznym dla Napoli scudetto, na które kibice tej drużyny czekają od 33 lat. Mimo to przyszłość 28-latka budzi niepewność.

Zieliński od kilku lat łączony jest z odejściem do innego klubu. W przeszłości interesował się nim między innymi Jürgen Klopp, widzący ponoć w Polaku realne wzmocnienie środkowej linii.

Spekulacje narastają głównie z powodu kontraktu 80-krotnego reprezentanta kraju, wygasającego już latem 2024 roku. W końcu jednak sam piłkarz odniósł się do ostatnich plotek, informując jasno o swoim celu.

- W Neapolu czuję się dobrze. Odkąd przyjechałem, czułem się jak w domu. Chcę kontynuować pracę z tym zespołem. Zostało półtora roku, nie ma pośpiechu - wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzami Sport Mediaset.

- Mamy cele, chcemy je osiągnąć, wygrywając jak najwięcej meczów. Słowo scudetto nigdy nas nie przerażało, zawsze mieliśmy silny zespół, robimy niesamowite rzeczy. Liga jest jednak jeszcze długa, musimy to kontynuować, ponieważ wciąż jest wiele punktów do zdobycia - podkreślił.

„Corriere dello Sport” jest przekonane, że Zieliński wkrótce przedłuży swoją umowę. Co więcej, 28-latek, by ułatwić rozmowy, ma być skłonny do obniżenia swoich żądań finansowych, idąc na rękę działaczom lidera Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy