Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli

2024-05-21 12:45:35; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Piotr Zieliński | Napoli

Piotr Zieliński po sezonie zamieni Napoli na Inter Mediolan. Wcześniej jednak reprezentant Polski opublikował list pożegnalny skierowany do kibiców swojego wkrótce byłego klubu.

Piotr Zieliński ma ważny kontrakt z Napoli do 30 czerwca 2024 roku. Już teraz wiadomo, że nie będzie przedłużony, bowiem 30-latek przenosi się do Interu Mediolan. Choć nie ogłoszono tego oficjalnie, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że właśnie na Giuseppe Meazza trafi środkowy pomocnik.

Mistrz kraju pozyska go w ramach wolnego transferu, a szczegóły współpracy na razie nie zostały podane do wiadomości publicznej. Zanim się to jednak wydarzy, były piłkarz Udinese Calcio postanowił pożegnać się z kibicami. Z tej okazji przygotował specjalny list pożegnalny. Poniżej prezentujemy jego treść.

„Napoli, chciałbym ci podziękować za wszystko, co dla mnie zrobiłeś. Nigdy nie czułem się bezpieczniej niż tutaj, z moją rodziną. Zawsze będę pamiętał piękne rzeczy, które mi się tutaj przydarzyły i wspaniałych ludzi, których poznałem w Neapolu. Jesteście niezwykłymi osobami. Możecie być dumni. Zawsze będę was podziwiał za tę niesamowitą mentalność. Nigdy nie zapomnę waszego wsparcia i przyjaźni.

Dzięki Wam osiągnąłem w tym klubie wszystko, czego mogłem sobie życzyć. Razem z Wami walczyliśmy w ważnych spotkaniach i przeżyliśmy niezapomniane emocje. Jesteście najlepszymi fanami, jakich mógłbym sobie wymarzyć. Pokazaliście mi, jak piękny jest świat piłki nożnej. Tutaj stałem się mężczyzną, przywódcą, ojcem mojego syna. Razem z żoną jesteśmy wdzięczni za wszystko, co nas tutaj spotkało. Wasza gościnność i otwartość to coś, od czego wszyscy możemy się uczyć. Dziękuję za wsparcie. Jesteście moimi przyjaciółmi. Teraz przyszedł czas na wspólne świętowanie i dobrą zabawę. Jesteście niezwykłymi ludźmi, poznałem Was, kocham i szanuję. Dziękuję, bo nikt z Was nigdy mnie nie obraził po mojej decyzji o zmianie zespołu. To wiele dla mnie znaczy. Sukcesy, które osiągnąłem w naszym klubie, są odzwierciedleniem moich marzeń” - napisał.

Polak był związany z ustępującym mistrzem Włoch od sierpnia 2016 roku, kiedy Napoli zapłaciło za niego 16 milionów euro. Od tamtej pory rozegrał łącznie 364 spotkania, a w nich miał 51 spotkań oraz dorzucił do nich 46 asyst.