Pirlo: Możemy wygrać MŚ

Pirlo: Możemy wygrać MŚ
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Telegraph

Andrea Pirlo wierzy, że w ostatnim dla niego wielkim turnieju, Włochy mogą stanąć na najwyższym stopniu podium. Pomocnik wypowiedział się też na temat końca swojej kariery w reprezentacji.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Andrea Pirlo wymienił Hiszpanię jako jednego z kandydatów do tytułu Mistrza Świata. Przyznał jednak przy tym, iż Włochom również nie brakuje niczego, aby wygrać turniej.
 
- Kiedy gram to tylko po to, by wygrać. Nigdy nie jestem zadowolony tylko z przejścia kolejnej rundy – powiedział rozgrywający Juventusu – Mamy równy skład i damy z siebie wszystko, by osiągnąć cel. Mamy szansę, żeby zapamiętać te mistrzostwa na całe życie, mamy wszystko co do tego potrzebne. Ważna jest wiara, poświęcenie i ciężka praca, a rezultaty przyjdą same.
 
35-letni Pirlo, przeżywający obecnie drugą młodość, skomentował również swoją decyzję o zakończeniu kariery w reprezentacji po turnieju w Brazylii: - Chciałbym zakończyć ten epizod po Mistrzostwach Świata, ale jeżeli będę potrzebny… Wciąż o tym myślę, jako że jestem w odpowiednim wieku i trzeba zrobić miejsce dla następnego pokolenia. Bez sensu byłoby to kontynuować.
 
- Jeżeli jednak będę potrzebny, to nie ma problemu, żebym wrócił. Jeżeli jednak przyjadę na zgrupowanie i nie będę grał, to wtedy bym się złościł, więc prawdopodobnie lepiej, żebym został w domu. 
 
Włochy rozpoczną mundial meczem z Anglią w sobotę. W ostatnim meczu tych drużyn na wielkim turnieju Włosi pokonali „Synów Albionu” podczas ćwierćfinału Euro 2012 w rzutach karnych. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy