Platini: Mundial w Katarze latem? Niemożliwe

Platini: Mundial w Katarze latem? Niemożliwe
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Soccer Way

Prezydent UEFA Michel Platini ponownie zadeklarował, że jego zdaniem organizacja Mistrzostw Świata 2022 w Katarze latem będzie niemożliwa. Ponownie wyraził on przekonanie, że lepszym wyborem będzie rozegranie tego turnieju w zimie.

Sepp Blatter, prezydent FIFA, nadal zdaje się preferować organizację Mundialu w przerwie pomiędzy sezonami największych lig europejskich. Jednak zdaniem Platiniego upały panujące latem w Katarze skutecznie uniemożliwią rozgrywanie spotkań pomiędzy reprezentacjami.

- Głosowałem na Katar, ponieważ jeszcze nigdy nie organizowali takiego turnieju - powiedział Platini. - Jeśli będziemy rozgrywać mecze w tym kraju w grudniu lub styczniu, panujące tam upały nie będą już problemem. Latem jednak może się to okazać niemożliwe, gdyż temperatury potrafią tam osiągać nawet 50 stopni Celcjusza.

- Piłka nożna to sport, który potrafi adaptować się do zaistniałych okoliczności. Sądzę więc, że przeniesienie Mistrzostw Świata na okres zimowy nie będzie stanowiło większego wyzwania - skwitował.

Platini odniósł się także do kwestii organizacji Euro 2020 w 13 różnych krajach. Zapewnił on, że będzie to wyjątkiem od reguły. - Euro 2020 to swego rodzaju wyjątek, na który zdecydowaliśmy się mając na uwadze świętowanie 60. rocznicy tych rozgrywek - podkreślił prezydent UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy