Platini: Przez tych kretynów padłem ofiarą spisku

Platini: Przez tych kretynów padłem ofiarą spisku fot. UEFA
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RTS

Były szef UEFA, Michel Platini, mówi, że zamierza wrócić do futbolu.

Były sternik UEFA, Michael Platini, oraz były szef FIFA, Sepp Blatter, zostali zawieszeni za korupcję. Sprawa ma związek z przyznaniem Katarowi Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Obaj zostali uznani za winnych naruszenia obowiązujących praw oraz przekroczenia kompetencji. Najpierw ukarano ich ośmioletnią dyskwalifikacją, jednak po odwołaniu sankcję skrócono do sześciu lat.

Platini udał się z tą sprawą do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Ten jeszcze raz rozpatrzył wszystkie kwestie i zmniejszył karę o połowę, a więc do czterech lat.

Teraz 64-latek postanowił zabrać głos w sprawie. Nadal utrzymuje, że jest niewinny i padł ofiarą spisku, który uniemożliwił mu zostanie prezydentem FIFA.

- Jestem przekonany, że padłem ofiarą jakiegoś spisku między osobami z FIFA a szwajcarskimi politykami. Nie twierdzę jednak, że była to akcja z góry ukartowana przez państwo - powiedział.

Platini dodał również, że planuje swój powrót do piłki.

- Na pewno wrócę. Nie wiem jeszcze gdzie, ale nie mogę pozostawać w zawieszeniu. To wszystko zasługa paru kretynów. Przez nich nie mogę normalnie pracować - zakończył Francuz.

Więcej na temat: Francja Michel Platini UEFA

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy