Platini: Przez tych kretynów padłem ofiarą spisku

Platini: Przez tych kretynów padłem ofiarą spisku fot. UEFA
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RTS

Były szef UEFA, Michel Platini, mówi, że zamierza wrócić do futbolu.

Były sternik UEFA, Michael Platini, oraz były szef FIFA, Sepp Blatter, zostali zawieszeni za korupcję. Sprawa ma związek z przyznaniem Katarowi Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Obaj zostali uznani za winnych naruszenia obowiązujących praw oraz przekroczenia kompetencji. Najpierw ukarano ich ośmioletnią dyskwalifikacją, jednak po odwołaniu sankcję skrócono do sześciu lat.

Platini udał się z tą sprawą do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Ten jeszcze raz rozpatrzył wszystkie kwestie i zmniejszył karę o połowę, a więc do czterech lat.

Teraz 64-latek postanowił zabrać głos w sprawie. Nadal utrzymuje, że jest niewinny i padł ofiarą spisku, który uniemożliwił mu zostanie prezydentem FIFA.

- Jestem przekonany, że padłem ofiarą jakiegoś spisku między osobami z FIFA a szwajcarskimi politykami. Nie twierdzę jednak, że była to akcja z góry ukartowana przez państwo - powiedział.

Platini dodał również, że planuje swój powrót do piłki.

- Na pewno wrócę. Nie wiem jeszcze gdzie, ale nie mogę pozostawać w zawieszeniu. To wszystko zasługa paru kretynów. Przez nich nie mogę normalnie pracować - zakończył Francuz.

Więcej na temat: Francja Michel Platini UEFA

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy