PNA 2015 zagrożony!
2014-11-09 14:25:31; Aktualizacja: 10 lat temu
Maroko po raz drugi odmówiło organizacji przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki, w związku z tym pod znakiem zapytania stanął cały turniej.
Już w połowie października rząd marokański przekazał działaczom Afrykańskiej Federacji Piłkarski (CAF) informację o rezygnacji z PNA 2015 (więcej: http://www.transfery.info/70761,oficjalnie-maroko-zrezygnowalo-z-organizacji-pucharu-narodow-afryki-z-powodu-eboli-bedzie-kara) z powodu zagrożenia wirusem Eboli. Ci jednak spróbowali zmienić zdanie urzędników z północnej Afryki. Misja się nie udała i teraz, by doszło do mistrzostw kontynentu, potrzebne jest natychmiastowe znalezienie zastępczego gospodarza.
Marokańczycy są nieprzejednani - pomimo gróźb wieloletniej dyskwalifikacji i zachęt choćby finansowych nie biorą pod uwagę możliwości ponownego przyjęcia styczniowego turnieju. Z kolei ich propozycja - przeniesienie PNA na czerwiec lub styczeń 2016 roku - została odrzucona przez CAF.
W przyszłym tygodniu kontynentalna federacja ma potwierdzić rozstrzygnięcia i zapewne poinformować też, czy jest szansa na szybkie znalezienie nowego organizatora.

![Szybka wymiana ciosów w Belgii! Club Brugge strzela, FC Barcelona odpowiada [WIDEO]](img/photos/112360/170x113/brugge.jpg)


![Sensacja w Azerbejdżanie! Karabach Agdam remisuje z Chelsea [WIDEO]](img/photos/111344/170x113/mateusz-kochalski.jpg)



![Kiedyś nie przeszedł testów medycznych w Legii Warszawa. Teraz ukłuł giganta w Lidze Mistrzów [WIDEO]](img/photos/112355/170x113/marko-jankovicmarko-jankovic.jpg)
![Szybka wymiana ciosów w Belgii! Club Brugge strzela, FC Barcelona odpowiada [WIDEO]](img/photos/112360/90x60/brugge.jpg)


![Sensacja w Azerbejdżanie! Karabach Agdam remisuje z Chelsea [WIDEO]](img/photos/111344/90x60/mateusz-kochalski.jpg)



![Kiedyś nie przeszedł testów medycznych w Legii Warszawa. Teraz ukłuł giganta w Lidze Mistrzów [WIDEO]](img/photos/112355/90x60/marko-jankovicmarko-jankovic.jpg)




