PNA: Mané i Sakho jednak w kadrze Senegalu?

PNA: Mané i Sakho jednak w kadrze Senegalu?
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA | Africa Top Sports

Alain Giresse poinformował, że Sadio Mané i Diafra Sakho znajdą się w 23-osobowej kadrze "Lwów Terangi" na nadchodzący Puchar Narodów Afryki.

Selekcjoner reprezentacji Senegalu nie podał jeszcze ostatecznej listy powołanych zawodników na mistrzostwa "Czarnego Lądu", ale zdecydował się zabrać na turniej dwóch kontuzjowanych piłkarzy z Premier League.

- Sadio Mané znajdzie się w 23-osobowej kadrze. On ma obecnie problemy mięśniowe, dlatego decyzję o jego definitywnym skreśleniu podejmiemy do 11 stycznia, kiedy zbadają go nasi lekarze - powiedział Alain Giresse.

Poza pomocnikiem Southampton na zgrupowaniu w Maroku ma pojawić się też Diafra Sakho, który zmaga się z bólami pleców.

- Spodziewamy się, że Sakho jutro do nas dołączy. W jego przypadku będziemy postępować zgodnie z wytycznymi naszych pracowników medycznych, którzy są bardzo kompetentni - dodał 62-letni Francuz.

Oprócz tych dwóch piłkarzy na turnieju w Gwinei Równikowej najprawdopodobniej pokaże się także Henri Saivet. Skrzydłowy FC Girondins Bordeaux w trwających rozgrywkach spędził na placu gry zaledwie 136. minut, ale mimo to zaskarbił sobie zaufanie selekcjonera. Tego stanu rzeczy nie potrafi zrozumieć szkoleniowiec "Żyrondystów".

- Henri ma w sobie dużo dumy, gdy nosi koszulkę narodową, ale uważam, że jego powołanie jest dziwne. On nie zagrał w jednym meczu więcej niż 50. minut od kwietnia. Alain Giresse dokonał jednak selekcji w oparciu o zawodników, których posiada. Nie zamierzam oceniać jego wyborów, dlatego zobaczymy, co się później stanie - powiedział Willy Sagnol.

Powyższe decyzje 62-letniego trenera nie są jedynymi, które budzą sporo kontrowersji. Warto przypomnieć, że już w szerokiej kadrze Senegalu zabrakło miejsca dla Demby Ba, który rozgrywa jeden z lepszych sezonów w swojej karierze (21 meczów - 16 bramek i dwie asysty). Napastnik Beşiktaşu nie krył rozczarowania z tego powodu.

- Ogłoszona lista powołanych zawodników zawiera niemal wszystkich piłkarzy, którzy brali udział w eliminacjach. Nie zamierzam mówić tutaj, kto zasługuje na miejsce w kadrze, a kto nie, ale gdy widzę niektóre nazwiska zamiast mojego, to nie mogę się z tym pogodzić. Moim zdaniem Alain Giresse jest marionetką, a nie selekcjonerem Senegalu. Po porażce w Tunezji nie wiedział, co powiedzieć w szatni. Tak nie zachowuje się szkoleniowiec - stwierdził 29-latek.

Nie da się ukryć, że niektóre poczynania byłego trenera Gruzji, Gabonu oraz Mali są niezrozumiałe, ale póki co bronią go wyniki. Od stycznia 2013 roku, kiedy to 62-latek objął stanowisko sternika "Lwów Terangi" przegrał zaledwie dwa mecze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy