PNA: Znamy pierwszych ćwierćfinalistów!

2008-01-28 22:46:45; Aktualizacja: 16 lat temu
Redakcja
Redakcja Źródło: własne

Rewelacyjnie spisujący się piłkarze Ghany wygrali grupę A. W ostatnim meczu pokonali Maroko i udowodnili wszystkim, że są jednym z największych faworytów całego turnieju. Gospodarze PNA 2008 zwycięstwo zapewnil(...)

Rewelacyjnie spisujący się piłkarze Ghany wygrali grupę A. W ostatnim meczu pokonali Maroko i udowodnili wszystkim, że są jednym z największych faworytów całego turnieju. Gospodarze PNA 2008 zwycięstwo zapewnili sobie już w pierwszej połowie. Znów błyszczał Essien - jego bramka była tylko dodatkiem do świetnej gry w środku pola. Pochwalić trzeba też dobrze grających napastników Ghany, którzy dzięki swej sile fizycznej i waleczności przewyższali niepewnych obrońców reprezentacji Maroka. Na 2:0 podwyższył Muntari, który przechytrzył marokańskich obrońców po kapitalnym rozegraniu piłki przez Essiena.

Druga połowa wyglądało nieco bardziej ospale - piłkarze z Maroka nie potrafili zagrozić bramce Kingstona, a Ghana zdawała się oszczędzać siły na czekające ją niechybnie ćwierćfinały. Ponad to, mecz znacznie się zaostrzył. Wynik mógłby być znacznie wyższy, gdyby tylko reprezentanci Ghany wykazali się większą precyzją - szczególnie efektowny gol mógł paść po zagraniu przewrotką Gyana. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

W drugim dzisiejszym meczu Gwinea zremisowała z Namibią jeden do jednego. Gwinejczycy, podobnie jak piłkarze z Ghany, czekają już na wyniki spotkań w innych grupach. Swoich rywali w fazie grupowej poznają już w najbliższych trzech dniach.