Były reprezentant Polski doradza Oskarowi Pietuszewskiemu. „Teraz są sprzyjające warunki na transfer”

2025-12-23 21:27:59; Aktualizacja: 1 godzina temu
Były reprezentant Polski doradza Oskarowi Pietuszewskiemu. „Teraz są sprzyjające warunki na transfer” Fot. IMAGO / Ball Raw Images
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Weszlo.com

Grzegorz Mielcarski odniósł się na łamach Weszlo.com do ostatnich wieści łączących Oskara Pietuszewskiego z przeprowadzką z Jagiellonii Białystok do FC Porto.

17-letni skrzydłowy jest bez wątpienia najbardziej obiecującym na obecną chwilę piłkarzem występującym na poziomie Ekstraklasy z szansą na zaliczenie transferu za kwotę oscylującą lub przekraczającą dziesięć milionów euro.

W ostatnich tygodniach wymieniano wiele klubów zainteresowanych usługami młodzieżowego reprezentanta Polski.

Spośród nich na podjęcie pierwszych bardziej zdecydowanych kroków zmierzających w kierunku jego ewentualnego pozyskania połakomiło się FC Porto.

W drużynie „Smoków” występują już Jakub Kiwior czy Jan Bednarek, więc Oskar Pietuszewski nie czułbym się osamotniony w nowym otoczeniu.

Ponadto w przeszłości z powodzeniem barwy tej ekipy reprezentował między innymi Grzegorz Mielcarski, który za pośrednictwem Weszlo.com polecił wychowankowi Jagiellonii Białystok wybranie opcji związanej z zaliczeniem przeprowadzki do portugalskiego giganta.

- Ciężko powiedzieć jednoznacznie, czy to odpowiedni moment dla Oskara na wyjazd z Ekstraklasy, ale na pewno teraz są sprzyjające warunki na transfer do Porto, bo w klubie jest dwóch Polaków. Jestem przekonany, że Jan Bednarek i Jakub Kiwior na pewno zaopiekowaliby się Oskarem i to jest ogromna przewaga. Co innego wyjeżdżać do kraju, w którym każdy walczy o swoje, jesteś zostawiony samemu sobie i jeśli sobie poradzisz, to przetrwasz. W tym przypadku jestem przekonany, że nasi reprezentanci pomogliby mu i wyglądałoby to inaczej, miałby ogromne wsparcie. To byłoby dobre - przyznał.

***

Ważne transferowe wieści w sprawie Oskara Pietuszewskiego