Pobojowisko na stadionie Lechii Gdańsk. Karygodne zachowanie kibiców Arki Gdynia [FOTO]

2024-05-22 09:49:03; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Pobojowisko na stadionie Lechii Gdańsk. Karygodne zachowanie kibiców Arki Gdynia [FOTO] Fot. Meczyki.pl
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Derbowe starcie Lechii Gdańsk z Arką Gdynia zapewniło wiele emocji sportowych. Niestety, na wysokości zadania nie stanęli kibice gości, którzy zdewastowali stadion rywala. Ogrom szkód poraża - wynika z relacji portalu Meczyki.pl.

Lechia Gdańsk pokonała w ramach 33. kolejki I ligi lokalnego rywala - Arkę Gdynia. Porażka ugodziła boleśnie przyjezdną drużynę, która będzie musiała walczyć o bezpośredni awans w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice.

Konfrontacja na Polsat Plus Arena obfitowała w masę emocji. 

Gospodarze wygrali 2:1, choć z pewnością nie przeważali. Prowadzenie mogli stracić w końcówce spotkania, gdy doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym. Wielu uważa, że arbiter Tomasz Kwiatkowski powinien wskazać na jedenasty metr.

Na trybunach zgromadzili się kibice obydwu drużyn. Sympatycy Arki dostali zgodę wojewody i służb porządkowych. Niestety, nie pokazali się z dobrej strony.

Jak wynika z relacji portalu Meczyki.pl, na gdańskim obiekcie doszło do wielu zniszczeń. Rozwścieczony tłum zdewastował toalety i kiosk gastronomiczny. Ucierpiał sufit i instalacje. Na fotografiach widać także pęknięte lustra.


Źródło: Meczyki.pl

Na ten moment żaden z klubów nie odniósł się do całego zdarzenia.

Pewna bezpośredniego awansu Lechia Gdańsk zmierzy się w ostatniej kolejce ligowych rozgrywek z Miedzią Legnica. Przed drugą w tabeli Arką kluczowe starcie z trzecim GKS-em Katowice. Porażka może przynieść opłakane skutki.

Więcej na ten temat: Polska Lechia Gdańsk Arka Gdynia I liga