Pochettino: To nie był najlepszy moment mojej kariery

Pochettino: To nie był najlepszy moment mojej kariery fot.
Paweł Machitko
Źródło: COPE | Marca

Tottenham co prawda przegrał w środę z Manchesterem City 3-4, ale w związku ze zwycięstwem w pierwszym meczu 1-0 awansował do półfinału Ligi Mistrzów.

Po zakończeniu tego niesamowitego spotkania dla COPE wypowiedział się Mauricio Pochettino, menedżer Tottenhamu:

- Moją największą radością podczas kariery trenerskiej było utrzymanie, mecz w Almerii, ponieważ wiem, ile to znaczyło dla całej rodziny Espanyolu.

- Kiedy Sterling strzelił bramkę w końcówce, wyglądałem jak Niesamowity Hulk. Zrzuciłem kurtkę, cisnąłem swetrem o ziemię. Usiadłem. Wtedy pojawiła się decyzja VAR, że bramka jest jednak nieuznana ze względu na spalonego. W tym momencie odżyłem. Zastrzyk energii był czymś niesamowitym.

- City to zespół o nieprzebranej jakości. Ale też byliśmy odważni i wyszliśmy na boisko, oczekując ich.

Dodatkowo Pochettino przekazał dobrą informację dla kibiców Tottenhamu - w razie hipotetycznego awansu do finału do tego czasu wyzdrowieć może Harry Kane. W półfinałach londyńczycy zmierzą się z Ajaksem Amsterdam.

Przypomnijmy - w 2009 roku wówczas 37-letni Pochettino debiutował na ławce trenerskiej. Z Espanyolem utrzymał się w Primera Division, między innymi pokonując 2-1 w derbach na Camp Nou Barcelonę prowadzoną wówczas przez Pepa Guardiolę. Utrzymanie zostało przypieczętowane wygraną 3-0 w Almerii już w maju. W styczniu 2013 roku zatrudniło go Southampton, z którego w maju 2014 roku pozyskał go Tottenham.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy