Podolski wyjedzie do Rosji?

Podolski wyjedzie do Rosji?
Redakcja
Redakcja
Źródło: Metro

Do tej pory reprezentant Niemiec często nie spełniał pokładanych w nim nadziei, czy pomoże mu przeprowadzka na wschód?

26-letni Niemiec już latem może opuścić swój ukochany klub FC Köln. Piłkarz wiele razy był uznawany za nadzieję niemieckiej piłki nożnej, a na Mundialu w 2006 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia. Niemiec nie spełnia jednak pokładanych w nim nadziei. Jest to zawodnik, który w wielkim futbolu jeszcze nie zaistniał. W 2006 roku przeniósł się do Bayernu Monachium, gdzie nie podołał roli, jaką mu powierzono i odszedł w 2009 roku po rozegraniu 71 spotkań z dorobkiem zaledwie 15 goli. Wrócił na "stare śmieci" czyli do zespołu z Kolonii, gdzie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Jednak może czas na drugie podejście do poważnych przenosin?

 
W ostatnich dniach zarząd Lokomotivu Moskwa musiał się tłumaczyć w mediach ze swojego zainteresowania Niemcem polskiego pochodzenia. Przez niedopatrzenie któregoś z rosyjskich pracowników, a może i specjalnie, wypłynęły do wiadomości publicznej maile o treści jednoznacznie wskazującej na chęć pozyskania Podolskiego. W wiadomościach tych przewija się suma 20 milionów funtów. Zważywszy na to, że kilka innych klubów chciałoby pozyskać napastnika a decyzja będzie podjęta dopiero w sierpniu, cena może jeszcze ulec zmianie. Głównym konkurentem w walce o Podolskiego zdaje się być Arsenal, którego trenerem jest Arsene Wenger, wielki fan talentu Niemca.
 
Jedyną przeszkodą i zdecydowanym utrudnieniem jest postawa samego zainteresowanego. Napastnik nie jest przekonany co do przenosin, mając w perspektywie zbliżające się Mistrzostwa Europy 2012. Uzdolniony Niemiec nie chce na razie myśleć o transferze, chcąc utrzymać aktualną formę, tak więc można przypuszczać, że jeśli transakcja dojdzie do skutku, to dopiero po Euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy