Podolskiego chce nie tylko Górnik Zabrze. Ciekawa opcja w Niemczech!

Podolskiego chce nie tylko Górnik Zabrze. Ciekawa opcja w Niemczech! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Express

Nowy dyrektor sportowy 1. FC Köln, Horst Heldt, przyznał, że bardzo chętnie widziałby na RheinEnergieStadion Lukasa Podolskiego.

W ostatnich dniach w „Przeglądzie Sportowym” pojawiła się informacja, jakoby Lukas Podolski miał spełnić swoją obietnicę sprzed lat i na zakończenie kariery przeprowadzić się do Górnika Zabrze.

Kontakt między stronami rzeczywiście jest, a cała operacja miałaby zostać przeprowadzona w styczniu, kiedy były reprezentant Niemiec zakończy swoją przygodę z japońskim zespołem Vissel Kobe.

Okazuje się jednak, że sprawy mogą przybrać zupełnie innego obrotu. Do gry o podpis urodzonego w Gliwicach piłkarza włączyło się bowiem FC Köln.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że powrót Podolskiego na RheinEnergieStadion jest wykluczony, jednak w ostatnich dniach doszło do roszady na stanowisku dyrektora sportowego. Tę posadę objął bowiem Horst Heldt.

49-latek jest zwolennikiem pozyskania napastnika, co przyznał w wywiadzie.

- Oczywiście chciałbym go tutaj sprowadzić, bo to ikona. Pytanie jednak brzmi, jakie są jego wymagania oraz, co go zadowoli. Nie wiem nawet, czy chce wrócić do Niemiec. Dla mnie nie ma wątpliwości, że naszym obowiązkiem jest sprowadzanie tego typu graczy. Dzięki temu możemy budować społeczność, z którą ludzie będą chcieli się identyfikować - zapewnił Heldt.

Podolski rozegrał w tym sezonie dwanaście meczów. Strzelił w nich dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy