Podolskiego chce nie tylko Górnik Zabrze. Ciekawa opcja w Niemczech!

Podolskiego chce nie tylko Górnik Zabrze. Ciekawa opcja w Niemczech! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Express

Nowy dyrektor sportowy 1. FC Köln, Horst Heldt, przyznał, że bardzo chętnie widziałby na RheinEnergieStadion Lukasa Podolskiego.

W ostatnich dniach w „Przeglądzie Sportowym” pojawiła się informacja, jakoby Lukas Podolski miał spełnić swoją obietnicę sprzed lat i na zakończenie kariery przeprowadzić się do Górnika Zabrze.

Kontakt między stronami rzeczywiście jest, a cała operacja miałaby zostać przeprowadzona w styczniu, kiedy były reprezentant Niemiec zakończy swoją przygodę z japońskim zespołem Vissel Kobe.

Okazuje się jednak, że sprawy mogą przybrać zupełnie innego obrotu. Do gry o podpis urodzonego w Gliwicach piłkarza włączyło się bowiem FC Köln.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że powrót Podolskiego na RheinEnergieStadion jest wykluczony, jednak w ostatnich dniach doszło do roszady na stanowisku dyrektora sportowego. Tę posadę objął bowiem Horst Heldt.

49-latek jest zwolennikiem pozyskania napastnika, co przyznał w wywiadzie.

- Oczywiście chciałbym go tutaj sprowadzić, bo to ikona. Pytanie jednak brzmi, jakie są jego wymagania oraz, co go zadowoli. Nie wiem nawet, czy chce wrócić do Niemiec. Dla mnie nie ma wątpliwości, że naszym obowiązkiem jest sprowadzanie tego typu graczy. Dzięki temu możemy budować społeczność, z którą ludzie będą chcieli się identyfikować - zapewnił Heldt.

Podolski rozegrał w tym sezonie dwanaście meczów. Strzelił w nich dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy