Podolskiego chce nie tylko Górnik Zabrze. Ciekawa opcja w Niemczech!

Podolskiego chce nie tylko Górnik Zabrze. Ciekawa opcja w Niemczech! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Express

Nowy dyrektor sportowy 1. FC Köln, Horst Heldt, przyznał, że bardzo chętnie widziałby na RheinEnergieStadion Lukasa Podolskiego.

W ostatnich dniach w „Przeglądzie Sportowym” pojawiła się informacja, jakoby Lukas Podolski miał spełnić swoją obietnicę sprzed lat i na zakończenie kariery przeprowadzić się do Górnika Zabrze.

Kontakt między stronami rzeczywiście jest, a cała operacja miałaby zostać przeprowadzona w styczniu, kiedy były reprezentant Niemiec zakończy swoją przygodę z japońskim zespołem Vissel Kobe.

Okazuje się jednak, że sprawy mogą przybrać zupełnie innego obrotu. Do gry o podpis urodzonego w Gliwicach piłkarza włączyło się bowiem FC Köln.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że powrót Podolskiego na RheinEnergieStadion jest wykluczony, jednak w ostatnich dniach doszło do roszady na stanowisku dyrektora sportowego. Tę posadę objął bowiem Horst Heldt.

49-latek jest zwolennikiem pozyskania napastnika, co przyznał w wywiadzie.

- Oczywiście chciałbym go tutaj sprowadzić, bo to ikona. Pytanie jednak brzmi, jakie są jego wymagania oraz, co go zadowoli. Nie wiem nawet, czy chce wrócić do Niemiec. Dla mnie nie ma wątpliwości, że naszym obowiązkiem jest sprowadzanie tego typu graczy. Dzięki temu możemy budować społeczność, z którą ludzie będą chcieli się identyfikować - zapewnił Heldt.

Podolski rozegrał w tym sezonie dwanaście meczów. Strzelił w nich dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy