Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty

2024-05-21 18:24:01; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Maksymilian Dyśko [Głos Wielkopolski]

Reprezentujący barwy Lecha Poznań Joel Pereira nie narzeka na brak zainteresowania - podaje Maksymilian Dyśko z „Głosu Wielkopolskiego”.

Latem szeregi Lecha Poznań najprawdopodobniej opuści kilku zawodników. Maksymilian Dyśko wymienił siedem nazwisk takich graczy. Wśród nich nie ma Joela Pereiry, natomiast nie jest to jednoznaczne z tym, że prawy obrońca na pewno pozostanie w zespole „Kolejorza”.

W przypadku Portugalczyka nie chodzi jednak o jakieś wcześniejsze ustalenia czy chęć rozstania ze strony władz klubu. Piłkarz po prostu wzbudza duże zainteresowanie, a dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego” nazwał je wręcz ogromnym. Boczny defensor ma już mieć na stole atrakcyjne propozycje.

Z jakich konkretnie kierunków? Tego na razie nie wiadomo.

27-letni Pereira trafił do Lecha w 2021 roku, kończąc wtedy przygodę w Omonii Nikozja. Od tamtej pory zakładał trykot ekipy z województwa wielkopolskiego 122 razy.

W trwającym sezonie Ekstraklasy piłkarz rozegrał w niej 31 meczów, opuszczając tylko dwie kolejki z powodów zdrowotnych. Strzelił dwa gole i zanotował pięć asyst. Pod tym drugim względem jest najlepszym graczem „Kolejorza” w lidze obok Kristoffera Velde. Dwa kolejne ostatnie podania dorzucił w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Kontrakt zawodnika z Półwyspu Iberyjskiego obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.