Pogoń Szczecin pozyskała młodego pomocnika [OFICJALNIE]

2024-06-18 15:26:55; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Pogoń Szczecin pozyskała młodego pomocnika [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin poinformowała o pozyskaniu utalentowanego Kacpra Berkowskiego. Pomocnik ostatnio był związany z Zagłębiem Lubin.

Pogoń Szczecin nie zaliczy poprzedniego sezonu do udanych. Zespół prowadzony przez Jensa Gustafssona dostał się wprawdzie do finału Pucharu Polski, ale na przeszkodzie w zdobyciu historycznego trofeum stanęła Wisła Kraków. Z tego powodu to właśnie 13-krotny mistrz kraju bierze udział w eliminacjach do Ligi Europy.

Jeśli chodzi natomiast o drużynę Szweda, ta podrażniona poprzednimi rozgrywkami rozpoczyna przygotowania do następnych rozgrywek. Do tej pory pierwszy zespół zasilił Krzysztof Kamiński, ale Pogoń walczy też o młode nazwiska. Wcześniej poinformowano o transferze Kuby Bochniarza, a teraz drużynę ze Szczecina zasilił też Kacper Berkowski.

Młokos przenosi się do przedstawiciela Ekstraklasy z akademii Zagłębia Lubin w ramach definitywnej transakcji. Z nową drużyną parafował umowę do 30 czerwca 2027 roku.

W tym przypadku mamy do czynienia z przedstawicielem rocznika 2009, który ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski do lat 15.

- Kacper Berkowski to zawodnik, który może grać zarówno w środku pola na pozycji nr 10, jak również na bokach pomocy. Profilem jest bardzo zbliżony do Alexa Gorgona. Mam nadzieję, że będziemy mieli z niego w klubie dużą pociechę - stwierdził skaut, Patryk Dąbrowski.