Pojedynek gigantów o Upamecano. Letni transfer w promocji

Pojedynek gigantów o Upamecano. Letni transfer w promocji fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TZ

Rozgorzała walka o podpis Dayota Upamecano, który latem będzie dostępny za 40 milionów euro - informuje „TZ”.

Latem wydawało się, że Francuz opuści RB Lipsk. Interesowały się nim bowiem Arsenal, Bayern Monachium czy Real Madryt, a to nie wszystko, gdyż każdy z tych klubów miał być blisko jego pozyskania. Ostatecznie jednak „Gwiazda Południa” zrezygnowała z pomysłu zakontraktowania defensora, tłumacząc się nie najlepszą sytuacją finansową. Podobnie uczynili „Królewscy”.

Efektem tego było podpisanie przez 22-latka nowej umowy, która związała go z „Bykami” do 30 czerwca 2023 roku. Nie możemy jednak zapominać, że w dokumentacji umieszczona została klauzula odstępnego i jak donosi „TZ”, wynosi ona 40 milionów euro.

Zważywszy na potencjał oraz klasę gracza, kwota jest niezwykle atrakcyjna. Nic więc dziwnego, że ponownie rozgorzała walka o jego angaż.

Do tej pory za faworyta uznawano „Gwiazdę Południa”, która w obliczu prawdopodobnej utraty Davida Alaby i odejścia Jérôme’a Boatenga, przygotowuje się do wzmocnienia obrony. Tymczasem mistrzowi Niemiec wyrosła ogromna konkurencja ze strony Chelsea.

„The Blues” ledwie kilka miesięcy temu przeprowadzili wielką ofensywę transferową, pozyskując Timo Wernera, Kaia Havertza czy Thiago Silvę, ale teraz przygotowują się do dalszego wzmacniania drużyny. Według wspomnianego źródła Anglicy mocno starają się o podpis gracza mierzącego 186 centymetrów wzrostu. Tym samym jesteśmy świadkami pojedynku gigantów.

Upamecano w obecnym sezonie wygrał aż 133 pojedynki indywidualne w Bundeslidze, a jego łączny dorobek to 21 spotkań i gol.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy