Pół roku przerwy Muniaina

Pół roku przerwy Muniaina fot. Transfery.info
Źródło: Athletic Bilbao

Iker Muniain zerwał więzadła krzyżowe przednie w lewym kolanie i będzie pauzował przez około siedem miesięcy.

Ofensywny pomocnik Athletiku kontuzji nabawił się w sobotnim spotkaniu przeciwko Sevilli. Jego zespół przegrał z Andaluzyjczykami 0:2, jednak gorszą informacją jest stan zdrowia 22-latka. Muniain opuścił plac gry w 43. minucie i pierwsze prognozy mówiły o pięciu-sześciu tygodniach przerwy. Dokładniejsze badania wykazały jednak zerwanie więzadeł, co eliminuje go z gry na ponad pół roku.

Jego bilans w tym sezonie wynosi 41 rozegranych spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył dwie bramki i zanotował cztery asysty.