2024-08-19 07:27:33; Aktualizacja: 1 godzina temu
„Polski” klub sensacyjnie pokonał Ajax Amsterdam [WIDEO] Fot. NAC Breda
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Transfery.info

NAC Breda, w którego barwach wystąpili Daniel Bielica i Kacper Kostorz, sensacyjnie pokonało Ajax Amsterdam 2:1 w meczu rozgrywanym w ramach drugiej kolejki Eredivisie.

W tym sezonie dużą sympatią pośród polskich kibiców cieszy się beniaminek Eredivisie, NAC Breda. W trwającym okienku transferowym szeregi zespołu zasilił były bramkarz Górnika Zabrze, Daniel Bielica, czy napastnik w przeszłości związany między innymi z Legią Warszawa czy Pogonią Szczecin, Kacper Kostorz, a w dodatku rolę asystenta trenera pełni tam były szkoleniowiec Lechii Gdańsk - Tomasz Kaczmarek.

Jakby polskich wątków było mało, to koszulki zespołu na ten sezon nawiązują do tego, że 80 lat temu Breda została wyzwolona spod niemieckiej okupacji przez 1. Dywizję Pancerną pod dowództwem generała Stanisława Maczka.

W takich okolicznościach, polscy kibice z pewnością z uśmiechem przyjmą fakt, że w niedzielę NAC sprawiło sporą niespodziankę i sensacyjnie pokonało holenderskiego giganta jakim jest Ajax Amsterdam.

Do tego meczu „polski” klub z pewnością podchodził ze sporymi obawami, bo na inaugurację przegrał z FC Groningen, innym beniaminkiem Eredivisie, aż 1:4.

W niedzielnym spotkaniu gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie za sprawą trafienia Matthewa Garbetta, który później został wybrany najlepszym piłkarzem tego meczu, ale kilka minut później do wyrównania doprowadził Jorrel Hato.

Już remis z piątą drużyną poprzedniego sezonu Eredivisie byłby dla NAC sporym sukcesem, ale w doliczonym czasie gry o jego zwycięstwie przesądziło trafienie Jana van den Bergha, po którym publiczność zgromadzona na Rat Verlegh Stadion wpadła w szał radości.

W barwach NAC cały mecz rozegrał Daniel Bielica, za to Kacper Kostorz pojawił się na boisku z ławki rezerwowych i przebywał na murawie 33 minuty.