Polski napastnik z pierwszym trafieniem od... 258 dni

Polski napastnik z pierwszym trafieniem od... 258 dni fot. USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Antoni Obrębski

Kacper Przybyłko zdobył debiutancką bramkę dla FC Lugano. Tym samym przerwał serię bez gola trwającą od... lipca.

Kacper Przybyłko do FC Lugano trafił w lutym tego roku z Chicago Fire. W swoim nowym klubie nie dostawał zbyt wielu szans. Rozegrał 55 minut w rezerwach, pięć minut w Pucharze Szwajcarii, a w lidze nie grał w ogóle. Kiedy już jednak trener zdecydował się wpuścić Polaka na boisku, ten mu się odpłacił i zdobył bramkę.

Przybyłko pojawił się na placu gry w 81. minucie wyjazdowego meczu z FC Stade-Lausanne-Ouchy przy wyniku 2:0 dla jego ekipy. Szybko, bo w 86. minucie strzelił bramkę, a Lugano ostatecznie wygrało 3:1, zmniejszając przewagę do dwóch pierwszych w tabeli drużyn do pięciu punktów. Zarówno Servette, jak i Young Boys Berno przegrali swoje mecze.

Ostatniego gola 31-latek zdobył 16 lipca w barwach Chicago Fire. Jego zespół wygrał wówczas 1:0 z Toronto FC w ramach 26. kolejki MLS. Sezon jednak zakończył się nie po myśli tego zespołu, gdyż w Konferencji Wschodniej gorsze okazało się tylko wspomniane Toronto oraz Inter Miami.

Wcześniej Przybyłko występował w Philadeplhii Union, w barach której strzelił 40 goli w 96 meczach. Był nawet czas, w którym odbywała się dyskusja na temat możliwego powołania dla napastnika. Nie doszło ono jednak do skutku.

Polak urodzony w Niemczech w trakcie swojej kariery grał także dla FC Kaiserslautern, FC Köln czy Arminii Bielefeld.