Pomocnik blisko powrotu do Arki Gdynia

2024-08-29 19:27:50; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Meczyki.pl

Ponownie wypożyczony z Atalanty do Arki Gdynia może zostać Allasane Sidibe – donosi Samuel Szczygielski z portalu Meczyki.pl.

22-letni ofensywny pomocnik występował już na tej samej zasadzie w pomorskim klubie podczas rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Zagrał wówczas na polskich boiskach w 15 spotkaniach, w których strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. „Żółto-Niebiescy” przegrali jednak w finale baraży walkę o Ekstraklasę z Motorem Lublin.

W umowie zawartej z „La Deą” zapewniono Arce Gdynia prawo pierwokupu pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej piłkarza, ale kwota odstępnego prawdopodobnie przekraczała możliwości finansowe polskiego klubu. Z tego powodu rozpoczęto negocjacje w sprawie jego ponownego wypożyczenia.

Alassane Sidibe w przeszłości zdobył mistrzostwo Włoch U-19 z młodzieżową drużyną Atalanty. W pierwszym zespole rozegrał pięć minut w bezbramkowo zremisowanym meczu z Lazio w styczniu 2022 roku. W ramach transferu czasowego przebywał również w rywalizujących na poziomie Serie B Cosenzy i Ascoli.

W pierwszej połowie ubiegłego sezonu wystąpił w 14 meczach we włoskiej trzeciej lidze, ale zanotował tam tylko jedną asystę.

Aktualny bilans Arki Gdynia po siedmiu kolejkach I ligi wynosi dwa zwycięstwa, trzy remisy i dwie porażki. Po przegranym 1:2 meczu z Górnikiem Łęczna na własnym stadionie z zespołem pożegnał się trener Wojciech Łobodziński.