Pomocnik Lecha Poznań blisko nowego klubu

2025-06-26 17:11:58; Aktualizacja: 3 godziny temu
Pomocnik Lecha Poznań blisko nowego klubu Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Maciej Decowski-Niemiec

Wygląda na to, że niebawem z Lechem Poznań pożegna się Filip Wilak. 21-letni zawodnik jest blisko przenosin do pierwszoligowej Stali Rzeszów - przekazał Maciej Decowski-Niemiec.

Lech Poznań robi kadrowe porządki przed startem nowego sezonu i walką o europejskie puchary. Z mistrzowskim zespołem do tej pory pożegnali się Filip Bednarek, Dino Hotić oraz Filip Dagerstål.

Ponadto z wypożyczeń do swoich klubów powrócili Rasmus Carsentsen i Mario González, a ze zmianą otoczenia intensywnie łączony jest Afonso Sousa, którego umowa wygasa 30 czerwca przyszłego roku.

Dokładnie taką samą sytuację kontraktową ma młodszy kolega portugalskiego zawodnika, a więc Filip Wilak. 21-letni pomocnik lub też skrzydłowy spędził rundę wiosenną na wypożyczeniu w drugoligowym Hutniku Kraków, notując w czternastu meczach trzy gole oraz cztery asysty.

Na początku czerwca w mediach pojawiły się informacje o możliwym odejściu Wilaka, a teraz sprawa nabrała tempa, bo według Macieja Decowskiego-Niemca zawodnik Lecha jest blisko przeprowadzki do pierwszoligowej Stali Rzeszów.

Nie wiadomo, na jakiej zasadzie Wilak ma trafić do zespołu z województwa podkarpackiego, ale temat wygląda na zaawansowany i być może na dniach ukaże się komunikat potwierdzający ten ruch.

Wilak w pierwszej drużynie „Kolejorza” zanotował do tej pory łącznie czternaście występów i strzelił w nich dwa gole.