Pomysł na agresję na trybunach? Matka-steward!

Pomysł na agresję na trybunach? Matka-steward!
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: The Guardian

Brazylijski klub Sport Recife postanowił zatrudnić do roli stewardów matki najbardziej agresywnych kibiców

Podczas ostatniego meczu derbowego z Nautico na stadionie pojawiło się 30 kobiet, których zadaniem było pilnowanie bezpieczeństwa. Grupa pań była wyposażona w specjalne kamizelki z napisem "Matki Bezpieczeństwa". O całej akcji wiedzieli również kibice, którzy zostali poinformowani poprzez telebimy.

Nietypowy pomysł na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na stadionie jest dziełem Aricio Fortes , wiceprezes Oglivy - firmy PR., współpracującej z drużyną Recife. Wcześniej oba podmioty przeprowadziły akcje promującą wśród kibiców wyrażanie zgody na transplantacje narządów po śmierci. Według Fortesa, akcja miała być kolejnym sposobem na przywrócenie porządku podczas meczów. 

Wprowadzenie matek na stadion okazało się skuteczne - Sport Recife wygrało derby 1:0, a policja nie odnotowała żadnych chuligańskich wybryków.

Więcej na temat: Sport Recife Brazylia

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy