Ponad milion euro dla Werderu Brema

Ponad milion euro dla Werderu Brema fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: Bild

Diego i Per Mertesacker, byli zawodnicy Werderu Brema, poprzez klauzulę zawartą w kontrakcie zapewnią swojemu byłemu klubowi spory zastrzyk gotówki. Mimo że nie grają już w barwach Werderu, klub wciąż na nich zarabia.

W 2009 roku ówczesna gwiazda Werderu – Diego, przeszedł do Juventusu Turyn za kwotę 24,5 miliona euro. Na mocy 5-letniej umowy zaagwarantowane zostało także, iż w przypadku sukcesu "Starej Damy", do Bremy popłynie dodatkowa gotówka. Po zwycięstwie Juventu w Serie A i zostaniu mistrzem Włoch, klub z Turynu musi teraz podzielić się częścią zarobionych pieniędzy.

Podobnie sytuacja ma się z Perem Metresackerem. Arsenal Londyn z nim w składzie zapewnił sobie kwalifikację do gry w Lidzę Mistrzów. Spełnienie tego wymogu oznacza, że również "Kanonierzy" wspomogą kasę Werderu Brema.

- Poprzez treść umowy dotyczącej trasferów Diego i Mertesackera możemy zanotować znaczącą poprawę dochodów – mówi Klaus Filbry, dyrektor zarządzajacy Werderu Brema

Łącznie trochę ponad milion euro zainkasują bremeńczycy za wykonanie zapisu w kontrakcie obu swoich byłych graczy. Dodatkowo Werder  wzbogaci się o pieniądze , które będzie zmuszony zapłacić Real Madryt. Klub ze stolicy Hiszpanii za niewywiązanie się z umowy dotytczącej rozegrania sparingu zapłaci karę.

- Jesli mecz nie odbędzie się do następnego lata, otrzymamy odpowiednią sumę jako odszkodowanie - mówi Klaus Allofs.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia też szuka napastnika Cracovia też szuka napastnika Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy