Portsmouth kolejnym arabskim klubem?

Portsmouth kolejnym arabskim klubem?
Redakcja
Redakcja
Źródło: Al Arabiya

Grupa inwestorów z Bliskiego Wschodu złożyła ofertę zakupu angielskiego klubu piłkarskiego Portsmouth.

- Oferta została złożona, mamy pieniądze i jesteśmy gotowi to zrobić, a wysokość oferty pokazuje, że mamy środki na to, żeby naprawdę odbudować ten klub -  powiedział jeden z członków wyżej wymienionej grupy.

Według nieoficjalnych informacji, inwestorzy złożyli łącznie 20,4 milionów dolarów na rachunku powierniczym w posiadaniu Dubai Bank w dniu 30 sierpnia. Tożsamość inwestorów nie została ujawniona.

Portsmouth Football Club, potocznie nazywani "The Pompey", grają w angielskiej drugiej lidze, po tym jak spadli z Championship w sezonie 2011/12 w wyniku wprowadzenia zarządu komisarycznego z powodu narastających długów.

Klub zmienił właściciela wiele razy w ciągu ostatnich kilku lat. Ostatnimi właścicielami było między innymi dwóch przedsiębiorców z Zatoki Perskiej - Sulaiman al-Fahim ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Ali al-Faraj z Arabii Saudyjskiej. Co ciekawe, biznesmen z Hongkongu - Balram Chainrai - był właścicielem klubu dwukrotnie, zanim wszedł on pod zarząd komisaryczny.

Więcej na temat: Portsmouth FC Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy