Portugalia stłamsiła Turcję. Rośnie faworyt do wygrania EURO 2024? [WIDEO]

2024-06-22 19:54:04; Aktualizacja: 5 dni temu
Portugalia stłamsiła Turcję. Rośnie faworyt do wygrania EURO 2024? [WIDEO] Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

Portugalia wygrała swój drugi mecz na Mistrzostwach Europy, w którym rywalem była Turcja. Portugalczycy zwyciężyli 3:0.

Do spotkania Portugalia podchodziła w roli zdecydowanego faworyta i nie zawiodła. Podopieczni Roberto Martineza od początku spotkania chcieli zaznaczyć swoją wyższość i dominowali przybyszów znad Bosforu. Przełożyło się to na bramkę w 21. minucie. Z odbicia piłki przez jednego z tureckich obrońców skorzystał Bernardo Silva, który idealnie wbiegł w pole karne i oddał strzał, po którym musiała paść bramka.

Turkowie próbowali odpowiedzieć, konstruowali nawet okazje, ale byli bezradni wobec tego, co w 28. minucie zrobił Samet Akaydin. Wydawało się, że akcja Portugalczyków jest już skazana na porażkę, ponieważ Cristiano Ronaldo nie ruszył do podania. Turecki stoper jednak nie zrozumiał się z bramkarzem, który opuścił bramkę, żeby odebrać podanie na lewą nogę. Akaydin jednak dograł piłkę między słupki. Turkowie podjęli jeszcze próbę jej wybicia, zanim ta przekroczy linię, ale się nie udało.

Druga połowa to już pełna dominacja Portugalii, który operowała piłką i nie pozwalała drużynie Vincenzo Montelii na nic. Rozruszało się to trochę po wejściu Ardy Güler, jednak miało ono miejsce już przy wyniku 3:0. Trzeci gol dla Portugalii padł po fatalnym zachowaniu Zekiego Celika, które umożliwiło wyjście Cristiano Ronaldo i Bruno Fernandesowi na samotnego Bayindira. Gol był już tylko formalnością.

Dzięki zwycięstwu Portugalia zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca. Pozostałe w grupie Turcja, Czechy oraz Gruzja mają jeszcze szanse na zajęcie drugiego miejsca.