POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego

POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego fot. Ahmed Hamid / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Javi Gracia obejmie stery nad Al-Sadd po odejściu Xaviego do Barcelony - poinformowała „Marca”.

Blisko 42-letni szkoleniowiec skorzystał z nadarzającej się szansy i zamienił przed miesiącem ławkę trenerską katarskiego klubu na rzecz podjęcia wyzwania w „Dumie Katalonii”.

Władze „Biało-Czarnych” nie dążyły za wszelką cenę to zatrzymania Hiszpana w swoich szeregach i pragnęli jedynie lub aż, aby poprowadził ich zespół do przerwy w rozgrywkach i zarazem hitowego pojedynku z Al-Duhail SC (3:3).

Xavi spełnił tę prośbę i dzięki temu pozostawił Al-Sadd na pierwszym miejscu w tabeli Qatar Stars League, co pozwoliło przedstawicielom azjatyckiej drużyny z uśmiechem rozpocząć proces rekrutacji następcy legendy ekipy z Camp Nou.

Zostanie nim Javi Gracia. 51-latek nie narzekał w ostatnim czasie na brak zainteresowania, ale postanowił przystać na otrzymaną ofertę i udał się do Kataru, gdzie wkrótce powinien dopełnić wszelkich formalności związanych z podpisaniem umowy azjatyckim klubem. Zaawansowane rozmowy potwierdził zresztą rzecznik prasowy Al-Sadd.

Były opiekun Cádizu, Almeríi, Osasuny, Málagi, Rubina Kazań, Watfordu czy Valencii pozostaje bez pracodawcy od maja. Wówczas został zwolniony przez władze „Nietoperzy” z uwagi na osiąganie niezadowalających rezultatów z zespołem, który znajduje się w fazie gruntownej przebudowy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy