POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego

POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego fot. Ahmed Hamid / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Javi Gracia obejmie stery nad Al-Sadd po odejściu Xaviego do Barcelony - poinformowała „Marca”.

Blisko 42-letni szkoleniowiec skorzystał z nadarzającej się szansy i zamienił przed miesiącem ławkę trenerską katarskiego klubu na rzecz podjęcia wyzwania w „Dumie Katalonii”.

Władze „Biało-Czarnych” nie dążyły za wszelką cenę to zatrzymania Hiszpana w swoich szeregach i pragnęli jedynie lub aż, aby poprowadził ich zespół do przerwy w rozgrywkach i zarazem hitowego pojedynku z Al-Duhail SC (3:3).

Xavi spełnił tę prośbę i dzięki temu pozostawił Al-Sadd na pierwszym miejscu w tabeli Qatar Stars League, co pozwoliło przedstawicielom azjatyckiej drużyny z uśmiechem rozpocząć proces rekrutacji następcy legendy ekipy z Camp Nou.

Zostanie nim Javi Gracia. 51-latek nie narzekał w ostatnim czasie na brak zainteresowania, ale postanowił przystać na otrzymaną ofertę i udał się do Kataru, gdzie wkrótce powinien dopełnić wszelkich formalności związanych z podpisaniem umowy azjatyckim klubem. Zaawansowane rozmowy potwierdził zresztą rzecznik prasowy Al-Sadd.

Były opiekun Cádizu, Almeríi, Osasuny, Málagi, Rubina Kazań, Watfordu czy Valencii pozostaje bez pracodawcy od maja. Wówczas został zwolniony przez władze „Nietoperzy” z uwagi na osiąganie niezadowalających rezultatów z zespołem, który znajduje się w fazie gruntownej przebudowy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa” Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy