POTWIERDZONE: Angulo odejdzie z Górnika Zabrze

POTWIERDZONE: Angulo odejdzie z Górnika Zabrze fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Igor Angulo poinformował w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, że latem odejdzie z Górnika Zabrze.

Kontrakt 35-letniego napastnika z zabrzańskim klubem wygasa 30 czerwca. Strony od dawna rozmawiały na temat jego przedłużenia, a w międzyczasie pojawiały się kolejne informacje o zainteresowaniu hiszpańskim napastnikiem ze strony innych zespołów. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Angulo potwierdził, że nie doszedł do porozumienia z Górnikiem i za pół roku się z nim pożegna.

- Warunki, jakie mi zaproponowano, są bardzo odległe od chociażby oferty tureckiej. Zostanę w Górniku do czerwca, a później niestety będę musiał rozstać się z klubem. To dla mnie bardzo trudna decyzja, ale czasami w życiu trzeba podejmować takie wybory. Mogłem pójść na kompromis, stracić trochę finansowo, aby zostać, ale nie mogę sobie pozwolić na większe ustępstwa. Zawsze najważniejsze jest dla mnie dobro mojej rodziny.

- Zasmuciło mnie to, a nie rozczarowało. Chciałem kolejne lata spędzić w Zabrzu, ale doskonale rozumiem, że piłka nożna to biznes. Klub musi dbać o kwestie finansowe - stwierdził Hiszpan (cała rozmowa TUTAJ).

Zespołem kuszącym Angulo jest Adana Demirspor - turecki drugoligowiec. Zapewne to właśnie do niego przeniesie się Hiszpan, choć nie jest to jeszcze przesądzone. Napastnik powiedział również, że jego odejście już zimą jest mało prawdopodobne. Przyznał, iż na 99 procent zostanie w Zabrzu do końca sezonu.

Angulo w obecnych rozgrywkach strzelił dziewięć goli w Ekstraklasie. Jego łączny dorobek w barwach ekipy z województwa śląskiego to 138 występów, 81 bramek i 17 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy