POTWIERDZONE: Atlético Madryt o krok od pozyskania Moussy Dembélé. Lyon wytypował następcę Francuza

POTWIERDZONE: Atlético Madryt o krok od pozyskania Moussy Dembélé. Lyon wytypował następcę Francuza fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Téléfoot

Moussa Dembélé powinien wkrótce zostać zaprezentowany jako nowy gracz Atlético Madryt . Dyrektor sportowy Olympique'u Lyon potwierdził fakt prowadzenia rozmów z hiszpańskim zespołem na temat transferu środkowego napastnika.

Przedstawiciele „Los Rojiblancos” znajdują się już praktycznie na ostatnim etapie finalizacji operacji związanej z zakontraktowaniem następcy Diego Costy.

Ekipa z Wanda Metropolitano rozglądała się w ostatnim czasie gorączkowo na rynku za wartościowym uzupełnieniem linii ataku zespołu prowadzonego przez Diego Simeone i początkowo chciała sprowadzić do niego Arkadiusza Milika.

Napoli zniechęciło jednak skutecznie Atlético Madryt do przejście na bardziej zaawansowany etap negocjacji w sprawie realizacji transakcji z udziałem reprezentanta Polski i w efekcie hiszpańska drużyna zwróciła się w kierunku Moussy Dembélé z Olympique'u Lyon.

24-letni zawodnik odniósł się w entuzjastyczny sposób do możliwości kontynuowania swojej kariery w „Los Rojiblancos”, co potwierdził dyrektor sportowy „Les Gones” w rozmowie z Téléfoot i przyznał, że prowadzi jeszcze rozmowy z klubem z Wanda Metropolitano na temat warunków transferu środkowego napastnika, który ma przenieść się na Półwysep Iberyjski na zasadzie półrocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu.

- Moussa przyszedł do mnie i zakomunikował, że nadszedł właściwy moment na zmianę otoczenia, bo stracił u nas już trochę motywacji. Nie przewidywaliśmy, że takie coś się stanie. Bardzo go lubię, ale trzymanie go na siłę przez następne pięć miesięcy, kiedy nie będzie w stanie utrzymać dotychczasowej intensywności nie byłoby dla nas idealne. Prowadzimy rozmowy z Atlético Madryt i myślę, że sam Moussa ma już z nim ustalone warunki kontraktu - stwierdził Juninho.

Ekipa z Ligue 1 zamierza naturalnie uzupełnić lukę po odejściu Francuza i na jego następcę został wytypowany już Islam Slimani z Leicester City, który znajdował się blisko przeprowadzki do Olympique'u Lyon przed startem obecnego sezonu.

- Slimani to piłkarz, którego bardzo cenimy i jest dla nas jedną z nielicznych opcji na rynku. W połowie sezonu trudno znaleźć napastnika, który chciałby grać w innym klubie przez sześć miesięcy czy półtora roku. To jest kosztowna operacja. Patrzymy też na innych graczy. Rozmawialiśmy już wcześniej z Islamem przed startem sezonu i prawie osiągnęliśmy porozumienie. Wiemy, że chce do nas przyjść i nosić naszą koszulkę - dodał dyrektor sportowy „Les Gones”.

32-latek wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu „Lisów” w trwających rozgrywkach. Z kolei Dembélé pojawił się szesnastokrotnie na murawie w barwach Olympique'u Lyon, w których strzelił jednego gola. Francuz leczy obecnie kontuzję złamanej kości ramiennej, ale powinien być zdolny do gry już w połowie lutego, co ma nie przeszkadzać „Los Rojiblancos”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy