POTWIERDZONE: Atlético Madryt o krok od pozyskania Moussy Dembélé. Lyon wytypował następcę Francuza

POTWIERDZONE: Atlético Madryt o krok od pozyskania Moussy Dembélé. Lyon wytypował następcę Francuza fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Téléfoot

Moussa Dembélé powinien wkrótce zostać zaprezentowany jako nowy gracz Atlético Madryt . Dyrektor sportowy Olympique'u Lyon potwierdził fakt prowadzenia rozmów z hiszpańskim zespołem na temat transferu środkowego napastnika.

Przedstawiciele „Los Rojiblancos” znajdują się już praktycznie na ostatnim etapie finalizacji operacji związanej z zakontraktowaniem następcy Diego Costy.

Ekipa z Wanda Metropolitano rozglądała się w ostatnim czasie gorączkowo na rynku za wartościowym uzupełnieniem linii ataku zespołu prowadzonego przez Diego Simeone i początkowo chciała sprowadzić do niego Arkadiusza Milika.

Napoli zniechęciło jednak skutecznie Atlético Madryt do przejście na bardziej zaawansowany etap negocjacji w sprawie realizacji transakcji z udziałem reprezentanta Polski i w efekcie hiszpańska drużyna zwróciła się w kierunku Moussy Dembélé z Olympique'u Lyon.

24-letni zawodnik odniósł się w entuzjastyczny sposób do możliwości kontynuowania swojej kariery w „Los Rojiblancos”, co potwierdził dyrektor sportowy „Les Gones” w rozmowie z Téléfoot i przyznał, że prowadzi jeszcze rozmowy z klubem z Wanda Metropolitano na temat warunków transferu środkowego napastnika, który ma przenieść się na Półwysep Iberyjski na zasadzie półrocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu.

- Moussa przyszedł do mnie i zakomunikował, że nadszedł właściwy moment na zmianę otoczenia, bo stracił u nas już trochę motywacji. Nie przewidywaliśmy, że takie coś się stanie. Bardzo go lubię, ale trzymanie go na siłę przez następne pięć miesięcy, kiedy nie będzie w stanie utrzymać dotychczasowej intensywności nie byłoby dla nas idealne. Prowadzimy rozmowy z Atlético Madryt i myślę, że sam Moussa ma już z nim ustalone warunki kontraktu - stwierdził Juninho.

Ekipa z Ligue 1 zamierza naturalnie uzupełnić lukę po odejściu Francuza i na jego następcę został wytypowany już Islam Slimani z Leicester City, który znajdował się blisko przeprowadzki do Olympique'u Lyon przed startem obecnego sezonu.

- Slimani to piłkarz, którego bardzo cenimy i jest dla nas jedną z nielicznych opcji na rynku. W połowie sezonu trudno znaleźć napastnika, który chciałby grać w innym klubie przez sześć miesięcy czy półtora roku. To jest kosztowna operacja. Patrzymy też na innych graczy. Rozmawialiśmy już wcześniej z Islamem przed startem sezonu i prawie osiągnęliśmy porozumienie. Wiemy, że chce do nas przyjść i nosić naszą koszulkę - dodał dyrektor sportowy „Les Gones”.

32-latek wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu „Lisów” w trwających rozgrywkach. Z kolei Dembélé pojawił się szesnastokrotnie na murawie w barwach Olympique'u Lyon, w których strzelił jednego gola. Francuz leczy obecnie kontuzję złamanej kości ramiennej, ale powinien być zdolny do gry już w połowie lutego, co ma nie przeszkadzać „Los Rojiblancos”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy