POTWIERDZONE: Lionel Messi i Sergio Ramos mogą liczyć na nowe umowy w PSG

POTWIERDZONE: Lionel Messi i Sergio Ramos mogą liczyć na nowe umowy w PSG fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport

Luís Campos, dyrektor sportowy Paris Saint-Germain, poinformował, że liczy na przedłużenie współpracy z Lionelem Messim oraz Sergio Ramosem.

Trwający sezon jak dotąd jest bardzo udany dla paryskiej ekipy. Po przybyciu Christophe’a Galtiera jego zespół stracił punkty tylko raz, remisując pod koniec sierpnia z AS Monaco.

Na tej płaszczyźnie Sergio Ramos i Lionel Messi nie przegapili ani jednego spotkania. To szczególnie istotne w kontekście tego pierwszego, który w swojej premierowej kampanii miał duże problemy ze zdrowiem.

Dziś nikt nie ma wątpliwości, kto jest liderem szatni. „Cesarz” powoli wyrasta również na lidera boiskowego.

Wracając do atakującego rodem z Argentyny, on ma już na swoim koncie pięć trafień i osiem asyst.

Idąc tym tropem, nie mogą dziwić spekulacje odnośnie podpisania przez tę dwójkę nowych kontraktów.

Aktualne porozumienia wygasają 30 czerwca 2023 roku i zawierają opcje przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy.

Wydaje się, że w drodze ich aktywacji dojdzie do ponownych negocjacji dotyczących wynagrodzenia. O ile Messi może liczyć na podwyżkę, w przypadku Ramosa o wiele bardziej prawdopodobna jest obniżka lub uzależnienie wypłaty części pensji od liczby występów.

Mając na uwadze spekulacje, przy okazji wywiadu Luís Campos został zapytany o przyszłość Hiszpana oraz Argentyńczyka. Dyrektor sportowy PSG potwierdził, że jest otwarty na zatrzymanie defensora i ofensywnego piłkarza.

– Zapytałem Messiego, czy chce zostać i powiedziałem mu, że mam nadzieję, że zostanie tutaj do końca mojej trzyletniej kadencji. Jestem bardzo zadowolony z Leo – wyznał w rozmowie z RMC Sport.

– Jestem zadowolony z poziomu, jaki prezentuje Sergio Ramosa w tym sezonie. Pracowałem z nim w Realu Madryt i znam go bardzo dobrze jako zawodnika i osobę. Będzie miał bardzo dobry sezon. Robi postępy i jeśli nadal będzie osiągał dobre wyniki, to dlaczego nie kontynuować z nim współpracy? – zauważył.

– Dobrze byłoby przedłużyć oba kontrakty – zakończył.

Najbliższym rywalem paryżan będzie Olympique Lyon. Do rywalizacji dojdzie w niedzielę o godzinie 20:45.

***

Dyrektor sportowy podsumował letnie okno transferowe PSG. „Nie jestem usatysfakcjonowany”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy