POTWIERDZONE: Łukasz Fabiański zostaje w West Hamie United

POTWIERDZONE: Łukasz Fabiański zostaje w West Hamie United fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BT Sport

David Moyes, menedżer West Hamu United, poinformował, że Łukasz Fabiański otrzyma nowy kontrakt. Polak już wcześniej zapowiadał, że chciałby zostać w zespole jak najdłużej, więc można oczekiwać przedłużenia współpracy.

Bramkarz do „Młotów” dołączył latem 2018 roku po wcześniejszym pobycie w Swansea City. Od tego czasu stał się on ważnym punktem drużyny, choć przedtem przytrafiały mu się różnego rodzaju błędy, przez co spadała na niego krytyka.

Pod wodzą Davida Moyesa doświadczony piłkarz zdołał ustabilizować formę i mimo przybycia Alphonse’a Areoli, to właśnie Łukasz Fabiański jest cały czas „jedynką” w Premier League.

Szkocki menedżer docenia wysiłek włożony przez Polaka w dobre występy, dlatego już zapowiedział przedłużenie z nim współpracy.

– Łukasz grał w tym roku naprawdę dobrze i oczywiście zatrzymamy go na następny rok. Myślę, że może ze względu na wiek Łukasza staraliśmy się go oszczędzać – oznajmił przed meczem z Evertonem.

– Muszę przyznać, że Łukasz w tym sezonie, stając między słupkami, radził sobie w lidze znakomicie i konsekwentnie osiągał dobre wyniki. Być może ma większą konkurencję i jest o rok starszy, ale w tej chwili spisuje się naprawdę dobrze – podkreślił.

– Właściwie to myślę, że został popchnięty [do dobrej gry - red.] przez Alphonse’a, który spisywał się bardzo dobrze w meczach europejskich i pucharowych – zauważył.

Aktualna umowa „Fabiana” wygasa 30 czerwca, ale wygląda na to, że niebawem współpraca zostanie przedłużona. Były reprezentant Polski kilka miesięcy temu wyznał, że chciałby grać na obecnym poziomie co najmniej do czterdziestki.

– Mam takie marzenie, że do tej czterdziestki dam radę utrzymać się na poziomie. Nie wiem, czy będę bramkarzem, który gra regularnie w wieku 40 lat, ale mam taką nadzieję – stwierdził przed ostatnim spotkaniem w kadrze narodowej.

Blisko 37-letni zawodnik w bieżącej kampanii zgromadził 30 występów i zachował osiem czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy