POTWIERDZONE: Młody pomocnik zasili szeregi Legii

POTWIERDZONE: Młody pomocnik zasili szeregi Legii
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Trojmiasto.pl

Jak podaje portal Trojmiasto.pl, Filip Sobiecki od nowego sezonu będzie piłkarzem Legii Warszawa.

Bałtyk Gdynia otrzyma za 16-letniego pomocnika ekwiwalent za wyszkolenie w wysokości nieco ponad 20 tysięcy złotych. Transfer młodego piłkarza potwierdza prezes klubu z Trójmiasta, Józef Stopyra.


- Otrzymaliśmy informację, że Legia podpisała kontrakt z Filipem. Do ustalenia pozostaje kwota ekwiwalentu za wyszkolenie. Wstępne szacunki mówią o 22-24 tysiącach złotych - powiedział działacz.

Legia od dawna przyglądała się 16-latkowi. W styczniu przebywał on na testach w warszawskim klubie.

Sobiecki może występować zarówno na „dziesiątce”, jak i bokach pomocy. W rywalizującym w III lidze (czwarty poziom rozgrywkowy) seniorskim zespole Bałtyku zadebiutował w trwającym sezonie. Do tej pory zanotował dziewięć występów, w których zdobył trzy bramki (dwie w marcowym meczu z Gwardią Koszalin 3:1).

Aktualnie młody zawodnik jest kontuzjowany. Czeka go kilkutygodniowa przerwa i nie wiadomo, czy zagra jeszcze w koszulce Bałtyku.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy