POTWIERDZONE: Reprezentacja Anglii bez wielkiej gwiazdy na mecz z Brazylią

2024-03-22 23:59:27; Aktualizacja: 2 miesiące temu
POTWIERDZONE: Reprezentacja Anglii bez wielkiej gwiazdy na mecz z Brazylią Fot. Lukasz Laskowski / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Daily Mail

Gareth Southgate, selekcjoner angielskiej kadry, potwierdził, że jego drużynie przyjdzie zagrać przeciwko Brazylii bez Harry’ego Kane’a.

Środkowy napastnik przed kilkoma dniami rywalizował z SV Darmstadt i wygrał to spotkanie 5:2, a na listę strzelców wpisał się między innymi Harry Kane. Anglik nie dokończył zawodów z powodu groźnie wyglądającego urazu. Pod koniec rywalizacji wpadł on na słupek i jak poinformował klub, doszło u niego do kontuzji lewej kostki.

Mimo dolegliwości kapitan „Synów Albionu” wyruszył na zgrupowanie kadry narodowej. W porozumieniu z medykami niemieckiej ekipy zapadła decyzja o oszczędzaniu zawodnika, dlatego od początku jego treningi ograniczały się do pobytu na siłowni.

Gareth Southgate przed hitowym starciem przeciwko Brazylii nie zamierzał nikogo zwodzić i powiedział wprost, że trzydziestolatek nie zagra. Całkiem możliwe, że selekcjoner będzie musiał sobie radzić bez niego także podczas następnego meczu.

– Nie będzie jutro z nami Harry’ego Kane’a, Jordana Hendersona ani Cole’a Palmera. Rzekłbym, że Cole i Hendo mają większe szanse na występ w Belgii niż Harry – zdradził.

Korzystając z oficjalnego terminarza FIFA, Anglicy postanowili zorganizować dwa sparingi. 23 marca na ich drodze staną „Canarinhos”, a trzy dni później przyjdzie im zmierzyć się z Belgami.

Kane jak dotąd w reprezentacji Anglii zgromadził 89 występów okraszonych 62 trafieniami oraz 19 asystami.