POTWIERDZONE: Xavi Simons może latem zaliczyć hitowy transfer

POTWIERDZONE: Xavi Simons może latem zaliczyć hitowy transfer fot. Pro Shots/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ESPN Nederland | PSV Eindhoven

Paris Saint-Germain podczas ubiegłego okna transferowego straciło Xaviego Simona. Na mocy stosownej klauzuli zawodnik PSV Eindhoven może jednak wrócić do Francji, co potwierdził sam Holender.

Ofensywny pomocnik, który w ostatnim czasie coraz częściej występuje jako środkowy napastnik, zbiera w ojczyźnie świetne recenzje.

Po 15 występach ma on już na swoim koncie osiem goli i cztery asysty. Notuje zatem pozytywne wejście do zespołu.

Nie tak dawno pojawiły się doniesienia, jakoby „Rolnicy” mogli stracić zawodnika po zakończeniu trwającej kampanii. Miałoby to nastąpić w ramach aktywowania klauzuli odkupu po stronie PSG.

Xavi Simons w rozmowie z holenderskim oddziałem stacji ESPN potwierdził istnienie klauzuli. Zaznaczył jednak, że to do niego należy decyzja.

– To prawda, że mam klauzulę, ale ona dotyczy PSV i mojej osoby, a nie mnie i PSG. Jest w niej zapis, że gdybym chciał przejść do PSG, to po zakończeniu sezonu moglibyśmy dokonać transferu za określoną kwotę – wyznał Holender.

Wcześniej w tym kontekście pojawiła się suma 10-12 milionów euro.

Zważywszy na spekulacje, utalentowany gracz postanowił uspokoić fanów PSV Eindhoven. Powiedział, że w obecnym miejscu pracy czuje się, jak w domu.

– Szczerze mówiąc, nie myślę o odejściu. Czuję się tu jak w domu, odczuwam duży komfort. Myślę, że widać to również na boisku. Przyszedłem tu na zasadzie wolnego transferu, nie mam wobec nikogo żadnych zobowiązań. To ja muszę podjąć decyzję – zaznaczył.

Podczas pobytu na Parc des Princes Simons występował głównie w drużynach młodzieżowych. W pierwszym zespole zagrał tylko 11 razy i zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy