POTWIERDZONE: Zaawansowane rozmowy w sprawie Papu Gómeza. Transfer coraz bliżej!

POTWIERDZONE: Zaawansowane rozmowy w sprawie Papu Gómeza. Transfer coraz bliżej! fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Sportitalia

Papu Gómez wyrósł na nadrzędny zimowy cel transferowy Sevilli w trwającym okienku. Dyrektor sportowy klubu z Andaluzji potwierdził fakt nawiązania rozmów z Atalantą.

Blisko 33-letni zawodnik mógł cieszyć się nie tak dawno bardzo wysokim statusem w ekipie z Bergamo, ponieważ był nie tylko jednym z jej kluczowych piłkarzy, ale także kapitanem zespołu.

Taka pozycja uprawniała naturalnie Argentyńczyka do wyrażania swojego pozytywnego lub negatywnego zdania na różne tematy związane z klubem.

Papu Gómez przesadził jednak z otwartym sprzeciwem wobec zmian taktycznych wprowadzanych przez trenera Giana Piero Gasperiniego w trakcie spotkania Ligi Mistrzów przeciwko FC Midtjylland (1:1) i później zachowywał się nieelegancko w stosunku do szkoleniowca oraz kolegów z drużyny przy okazji starcia z Juventusem (1:1).

W efekcie w Atalancie zapadła decyzja o konieczności odstawienia ofensywnego pomocnika od gry i prawdopodobnego opuszczenia przez niego szeregów włoskiego zespołu w trakcie zimowego okna transferowego.

Z powstałej okazji do możliwości zakontraktowania wartościowego piłkarza stara się skorzystać kilka ekip. Spośród nich najmocniej obecnie o względy doświadczonego zawodnika zabiega Sevilla, która prowadzi rozmowy z klubem z Bergamo w sprawie pozyskania Argentyńczyka, o czym otwarcie poinformował dyrektor sportowy drużyny z LaLigi.

- Pracujemy nad jego sprowadzeniem, ale mamy jeszcze długą drogę do przebycia - przyznał Monchi.

Gianluca Di Marzio uważa, że na biurko przedstawicieli Atalanty trafiła jednak już pierwsza oferta ze strony ekipy z Andaluzji. Ma ona opiewać na 5-6 milionów euro i zawierać bonusy wynoszące 1-2 milionów euro.

Ta propozycja nie odbiega znacząco od oczekiwań zespołu z Serie A, który miał wycenić blisko 33-letniego gracza na 10 milionów euro.

Tym samym sam zawodnik już dużo wcześniej porozumiał się co do warunków umowy indywidualnej, z tym nie było żadnych problemów.

Papu Gómez do momentu odstawienia na boczny tor rozegrał 16 spotkań w tym sezonie i zdobył w nich pięć bramek oraz zanotował cztery asysty.

W mediach mogliśmy spotkać się też z informacjami mówiącymi o tym, że o względy Argentyńczyka zabiegają również wysłannicy Interu Mediolan, Herthy czy Trabzonsporu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy