Powrót Neymara na boisko wciąż odległy

2024-03-14 15:31:08; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Powrót Neymara na boisko wciąż odległy Fot. Al-Hilal
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Globo Esporte

Neymar przybył dzisiaj do szpitalu Mater Dei w Belo Horizonte na wizytę kontrolną u lekarza reprezentacji Brazylii Rodrigo Lasmara – informuje „Globo Esporte”.

32-letni gracz Al-Hilal był przez niego operowany po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzeniu łąkotki w lewym kolanie podczas meczu z Urugwajem w październiku zeszłego roku.

W okresie rekonwalescencji stan kontuzjowanej gwiazdy „Canarinhos” wymagał częstej oceny, dlatego Neymar pierwsze trzy miesiące po zabiegu spędził w swojej ojczyźnie i dopiero 15 lutego wrócił do Arabii Saudyjskiej.

- Na razie jest zdecydowanie za wcześnie, nie ma sensu pomijać pewnych kroków w celu wcześniejszej regeneracji i podejmować przez to niepotrzebne ryzyko. Oczekujemy, że Neymar będzie gotowy do powrotu na początku sezonu 2024/2025, czyli w sierpniu – mówił Rodrigo Lasmar dla radia 98fm pod koniec zeszłego roku.

Oznacza to, że były zawodnik Barcelony i Paris Saint-Germain opuści Copa América, zaplanowane pomiędzy 20 czerwca a 14 lipca w Stanach Zjednoczonych.

Al-Hilal niedawno pobił światowy rekord w liczbie wygranych meczów z rzędu. Ma na koncie 28 takich spotkań i wyprzedził pod tym względem walijski The New Saints.

Reprezentacja Brazylii pod wodzą nowego selekcjonera Dorivala Júniora rozegra w najbliższym czasie dwa mecze towarzyskie. 23 marca o godzinie 20:00 zmierzy się z Anglią na stadionie Wembley, a 26 marca o 21:30 będzie rywalizować z Hiszpanią na Estadio Santiago Bernabéu.