2024-05-25 19:29:30; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Pożegnanie Josué okraszone dwiema asystami. Świetny występ Portugalczyka w meczu z Zagłębiem Lubin [WIDEO] Fot. FotoPyK
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Canal+ Sport

Legia Warszawa pokonała Zagłębie Lubin 2:1, a Josué zanotował dwie asysty w pożegnalnym meczu.

Legia Warszawa w ostatniej kolejce Ekstraklasy pokonała Zagłębie Lubin 2:1. Dwie bramki dla drużyny stołecznych zdobył Marc Gual. Gola kontaktowego strzelił Marek Mróz.

Podopieczni Gonçalo Feio od początku byli lepszym zespołem i szybko, bo już w szóstej minucie objęli prowadzenie. Potem Zagłębie próbowało stwarzać zagrożenie pod bramką Kacpra Tobiasza, ale to wciąż „Wojskowi” prowadzili grę, co później przełożyło się na drugą bramkę hiszpańskiego napastnika.

W 76. minucie lubinianie zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Marka Mroza, po której coraz częściej zaczęli dochodzić do głosu.

Zwycięstwo Legii nic w jej sytuacji w tabeli nie zmienia, ekipa z Warszawy przed ostatnią kolejką była pewna, że ani nie wskoczy na drugą pozycję w stawce, ani nie spadnie z trzeciej.

Zagłębie także było przed ostatnią kolejką pewne tego, że ani w tabeli nie spadnie, ani nie awansuje. Zespół Waldemara Fornalika kończy rozgrywki na ósmym miejscu.

Tym spotkaniem swoją przygodę z Legią kończą: Josué, Yuri Ribeiro, Qëndrim Zyba i najpewniej Filip Rejczyk oraz Tomáš Pekhart. Z drużyną po rozgrywkach pożegna się także Gil Dias, który jednak na placu gry się nie pojawił.

Josué w 90. minucie spotkania został pożegnany przez kibiców owacjami na stojąco. Dla kapitana drużyny był to 130. występ w barwach „Wojskowych”. Strzelił w nich 29 bramek i zanotował 35 asyst.