Pracowity dzień w Atalancie. OFICJALNIE: Drugi wtorkowy transfer

Pracowity dzień w Atalancie. OFICJALNIE: Drugi wtorkowy transfer
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Atalanta | TUTTOmercatoWEB.com | AS

Atalanta potwierdziła angaż Johana Mojiki.

Bergamczycy zbroją się przed startem sezonu, który w ich przypadku nastąpi już w najbliższą niedzielę. Do tej pory zespół został wzmocniony na pozycjach prawego oraz środkowego obrońcy, skrzydłowego/rozgrywającego i środkowego pomocnika.

Dzisiaj natomiast to zestawienie uzupełniła typowa „dziewiątka”, po czym nadszedł czas sprowadzenie lewego defensora, zdolnego grać jako wahadłowy. To o tyle istotne, że Gian Piero Gasperini ustawia swoją drużynę w formacji właśnie z piątką obrońców, z których dwójka skupia się w dużej mierze na ofensywie.

Wybrańcem trzeciej siły Serie A jest Johan Mojica. 28-letni Kolumbijczyk od stycznia 2017 roku występuje w Gironie, gdzie najpierw przebywał na wypożyczeniu, a przed dwoma laty został wykupiony definitywnie z Rayo Vallecano po uprzednim zapłaceniu pięciu milionów euro.

Dziewięciokrotny reprezentant Kolumbii, który może także operować po przeciwległej stronie boiska, wczoraj przeszedł pomyślnie testy medyczne. Nie stało zatem na przeszkodzie nic, aby sfinalizować wypożyczenie ważne do 30 czerwca 2021 roku z opcją stałego transferu za blisko 3,5 miliona euro.

Włoski klub u zawodnika podkreśla ogromne zdolności wytrzymałościowe i przygotowanie biegowe. Docelowo ma on pełnić rolę zmiennika Robina Gosensa.

Mojica w koszulce Girony łącznie uzbierał 79 występów okraszonym trafieniem oraz pięcioma ostatnimi podaniami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Kwalifikacje mundialowe z Ameryki Południowej w polskiej telewizji Kwalifikacje mundialowe z Ameryki Południowej w polskiej telewizji Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy