Pracowity dzień w Atalancie. OFICJALNIE: Drugi wtorkowy transfer

Pracowity dzień w Atalancie. OFICJALNIE: Drugi wtorkowy transfer
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Atalanta | TUTTOmercatoWEB.com | AS

Atalanta potwierdziła angaż Johana Mojiki.

Bergamczycy zbroją się przed startem sezonu, który w ich przypadku nastąpi już w najbliższą niedzielę. Do tej pory zespół został wzmocniony na pozycjach prawego oraz środkowego obrońcy, skrzydłowego/rozgrywającego i środkowego pomocnika.

Dzisiaj natomiast to zestawienie uzupełniła typowa „dziewiątka”, po czym nadszedł czas sprowadzenie lewego defensora, zdolnego grać jako wahadłowy. To o tyle istotne, że Gian Piero Gasperini ustawia swoją drużynę w formacji właśnie z piątką obrońców, z których dwójka skupia się w dużej mierze na ofensywie.

Wybrańcem trzeciej siły Serie A jest Johan Mojica. 28-letni Kolumbijczyk od stycznia 2017 roku występuje w Gironie, gdzie najpierw przebywał na wypożyczeniu, a przed dwoma laty został wykupiony definitywnie z Rayo Vallecano po uprzednim zapłaceniu pięciu milionów euro.

Dziewięciokrotny reprezentant Kolumbii, który może także operować po przeciwległej stronie boiska, wczoraj przeszedł pomyślnie testy medyczne. Nie stało zatem na przeszkodzie nic, aby sfinalizować wypożyczenie ważne do 30 czerwca 2021 roku z opcją stałego transferu za blisko 3,5 miliona euro.

Włoski klub u zawodnika podkreśla ogromne zdolności wytrzymałościowe i przygotowanie biegowe. Docelowo ma on pełnić rolę zmiennika Robina Gosensa.

Mojica w koszulce Girony łącznie uzbierał 79 występów okraszonym trafieniem oraz pięcioma ostatnimi podaniami.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy