„Pracujemy nad transferem Almiróna”

„Pracujemy nad transferem Almiróna”
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ABC Cardinal

Agent Miguela Almiróna potwierdził, że cały czas są prowadzone negocjacje mające na celu zmianę klubu przez jego klienta.

24-letni Paragwajczyk od dwóch lat jest zawodnikiem Atlanty United, z którą nie tak dawno zdobył Puchar MLS. Teraz nosi się z zamiarem opuszczenia amerykańskiej drużyny, a chętnych na jego pozyskanie nie brakuje. 

Jedną z ekip zainteresowanych sprowadzeniem ofensywnego pomocnika jest Newcastle United, co zostało potwierdzone przez Daniela Camposa, agenta zawodnika. 

– Cały czas prowadzimy rozmowy. Rozmawiamy z angielskimi klubami. Zainteresowane są dwa lub trzy kluby, lecz nie udało się nam wypracować żadnego porozumienia. Mieliśmy kilka rozmów, nie byliśmy w stanie zamknąć niczego, ale Newcastle może być tym klubem. Jeśli podniosą swoją ofertę, mogą być jednym z klubów, który go pozyska. Ale są też inne kluby. Jedyne, co uzgodniłem w tej chwili, jeśli chodzi o Newcastle, to pensja gracza, ponieważ oni rozmawiali bezpośrednio z Atlantą United. Wiem, że była ogromna różnica w płacach. Przedstawiana kwota (25 milionów funtów) jest fałszywa, to nie jest wartość zawodnika. Newcastle nie jest klubem, który robi transfery o takiej wartości. Zgodziliśmy się warunki indywidualnego kontaktu, ale nadal pozostaje do ustalenia kwestia ekonomiczna. Będziemy kontynuować negocjacje i w najbliższych dniach przekonamy się, ile Newcastle zamierza zaoferować i jak na to zareaguje Atlanta – oznajmił.

Almirón preferuje kluby z Premier League, lecz w grę wchodzi również transfer do innej ligi.

– Jest zainteresowanie klubów z Anglii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii. Nie ma pośpiechu, ciężko pracujemy. Oczywiście Premier League interesuje nas najbardziej, bo kto nie byłby zainteresowany grą w Premier League? To interesuje Miguela najbardziej, ale są oferty z innych krajów. Nie ma pośpiechu, jesteśmy spokojni. To gracz, którego umowa nie zostanie zawarta z dnia na dzień i na wypadek, gdyby nic się nie stało w styczniu, mamy dużo ofert na czerwiec – dodał.

– Myślę, że w przeciągu pięciu-dziesięciu dni będziemy mieli nowe wieści. Jeżeli nie, zwrócimy wzrok na oferty z innych krajów – zakończył.

Umowa 24-latka wygasa w połowie 2020 roku. Do tej pory rozegrał on w koszulce Atlanty 70 spotkań, zdobył 22 gole i zanotował 21 asyst. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy