Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Rafa Benítez miał wyrazić gotowość do ponownego objęcia posady szkoleniowca Newcastle United - poinformował „The Telegraph”.

Hiszpan odpowiadał za wyniki osiągane przez zespół popularnych „Srok” w latach 2016-2019 i miał dość ambitne plany budowy drużyny, która z biegiem czasu mogłaby stać się poważną konkurencją dla bogatszych klubów występujących w Premier League.

Aspiracji 60-letniego trenera nie podzielali jednak działacze ekipy z St James’ Park i w efekcie nie doszli z nim do porozumienia w kwestii przedłużenia wygasającego kontraktu, co bardzo szybko wykorzystali właściciele chińskiego Dalian Professional.

Dziennikarze „The Telegraph” przekonują jednak, że przygoda Rafy Beníteza z azjatycką drużyną może zakończyć się po niespełna dwunastu miesiącach, ponieważ były opiekun Valencii, Liverpoolu, Interu Mediolan, Chelsea, Napoli czy Realu Madryt wyraził gotowość do ponownego objęcia posady szkoleniowca Newcastle United po tym, jak Saudyjski Fundusz Inwestycyjny dopnie wszystkich formalności związanych z przejęciem zespołu.

Hiszpan mógłby wówczas otrzymać od nowego właściciela odpowiednie środki na dokonanie wzmocnień „Srok” i, co za tym idzie, rozpocząć realizację swoich poprzednich planów, a te wiązały się z zakontraktowaniem między innymi Johna Stonesa i Rossa Barkleya, którzy znajdowali się w orbicie jego zainteresowań, gdy pracował już w wyżej wymienionych klubach.

Obaj Anglicy byli wtedy dość wysoko wyceniani, ale przy obecnym kryzysie oraz rolach pełnionych odpowiednio w Manchesterze City i Chelsea powinni okazać się do wyciągnięcia za niższe sumy.

Poza Benítezem w gronie prawdopodobnych następców Steve'a Bruce'a wymienia się także Mauricio Pochettino czy André Villasa-Boasa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy