Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Rafa Benítez miał wyrazić gotowość do ponownego objęcia posady szkoleniowca Newcastle United - poinformował „The Telegraph”.

Hiszpan odpowiadał za wyniki osiągane przez zespół popularnych „Srok” w latach 2016-2019 i miał dość ambitne plany budowy drużyny, która z biegiem czasu mogłaby stać się poważną konkurencją dla bogatszych klubów występujących w Premier League.

Aspiracji 60-letniego trenera nie podzielali jednak działacze ekipy z St James’ Park i w efekcie nie doszli z nim do porozumienia w kwestii przedłużenia wygasającego kontraktu, co bardzo szybko wykorzystali właściciele chińskiego Dalian Professional.

Dziennikarze „The Telegraph” przekonują jednak, że przygoda Rafy Beníteza z azjatycką drużyną może zakończyć się po niespełna dwunastu miesiącach, ponieważ były opiekun Valencii, Liverpoolu, Interu Mediolan, Chelsea, Napoli czy Realu Madryt wyraził gotowość do ponownego objęcia posady szkoleniowca Newcastle United po tym, jak Saudyjski Fundusz Inwestycyjny dopnie wszystkich formalności związanych z przejęciem zespołu.

Hiszpan mógłby wówczas otrzymać od nowego właściciela odpowiednie środki na dokonanie wzmocnień „Srok” i, co za tym idzie, rozpocząć realizację swoich poprzednich planów, a te wiązały się z zakontraktowaniem między innymi Johna Stonesa i Rossa Barkleya, którzy znajdowali się w orbicie jego zainteresowań, gdy pracował już w wyżej wymienionych klubach.

Obaj Anglicy byli wtedy dość wysoko wyceniani, ale przy obecnym kryzysie oraz rolach pełnionych odpowiednio w Manchesterze City i Chelsea powinni okazać się do wyciągnięcia za niższe sumy.

Poza Benítezem w gronie prawdopodobnych następców Steve'a Bruce'a wymienia się także Mauricio Pochettino czy André Villasa-Boasa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy