Premier League: Deeney odmawia powrotu do treningów z powodu pandemii koronawirusa

Premier League: Deeney odmawia powrotu do treningów z powodu pandemii koronawirusa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Talk The Talk | BBC | The Sun

Troy Deeney, kapitan Watforud, zapewnił, że nie wznowi treningów grupowych wraz z resztą kolegów. Anglik obawia się bowiem o zdrowie swojego dziecka, a także piłkarzy czarnoskórych, azjatyckich oraz o pochodzeniu mieszanym.

W trwającym tygodniu kluby Premier League rozpoczynają treningi grupowe przed wznowieniem rozgrywek planowanym na 12 czerwca. Ten fakt bojkotuje jednak 31-letni napastnik „Szerszeni”.

– W zeszłym tygodniu na spotkaniu z przedstawicielami Premier League zadałem kilka prostych pytań. Czarnoskórzy, Azjaci oraz mieszane grupy etniczne są cztery razy bardziej narażeni na zachorowanie i dwa razy częściej na powikłania. Czy w związku z tym występuje jakieś dodatkowe badania przesiewowe, np. serca, aby sprawdzić, czy ktoś nie jest chory? Kiedy nie otrzymałem odpowiedzi, powiedziałem: „Jeśli nie wiesz, dlaczego miałbym się narażać?” – oznajmił Deeney w programie „Talk The Talk”.

– Zakażenie wymaga tylko chwili. Nie chcę przynieść tego do domu, gdyż mój pięcioletni syn miał problemy z oddychaniem. Po treningach mamy zakaz pryszniców, musimy jechać do domu w tych samych strojach, w których przyjechaliśmy ćwiczyć. Nie chcę narażać go na większe niebezpieczeństwo – zaznaczył.

– Straciłem już tatę, babcię, dziadka… Nie chcę zatem stracić kolejnych bliskich. To dla mnie ważniejsze niż kilka funtów więcej – uzupełnił, przyznając jednocześnie, że według niego decyzja o wznowieniu rozgrywek jest przedwczesna.

31-latek jak dotąd w koszulce Watfordu rozegrał 389 spotkań, strzelił 129 goli i zanotował 59 asyst. Od 2014 roku dzierży on opaskę kapitańską.

„Szerszenie” na obecnym etapie rozgrywek z dorobkiem 27 punktów okupują siedemnaste miejsce w tabeli Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy