Premier League: Dwie możliwe daty restartu

Premier League: Dwie możliwe daty restartu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Pierwotni termin wznowienia rozgrywek Premier League przypadający na 12 czerwca jest już najprawdopodobniej nieaktualny. Teraz przedstawiciele brytyjskiego futbolu oraz kluby rozważają dwie inne daty.

Drużyny rywalizującej w najwyższej klasie rozgrywkowej otrzymały zgodę na przejście do drugiego etapu przygotowań do powrotu na boisko, który polega na rozpoczęciu treningów w 12-osobowych grupach od środy.

Z tego też powodu brytyjskie media spodziewają, że do końca tygodnia może zapaść ostateczna decyzja o ustaleniu konkretnej daty wznowienia Premier League.

Wiele na to wskazuje, że wstępnie ustalony termin na 12 czerwca nie jest już aktualny, ponieważ nie wszystkie zespoły oraz ich zawodnicy stosują się w spodziewany sposób do wprowadzanych zmian, co w efekcie może sparaliżować rozgrywki tuż przed lub po ich powrocie.

Dlatego obecnie najbardziej optymistyczną datą wznowienia sezonu jest 19 czerwca.

Naturalnie nie wszystkie drużyny pochwalają ten pomysł i domagają się ustalenia powrotu na dzień 26 czerwca, aby mieć więcej czasu na przygotowanie zawodników oraz pozostałych aspektów dotyczących „Projektu Restart”, który wciąż  jest omawiany i modernizowany.

Więcej na temat: Premier League Anglia Koronawirus

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy