Premier League: Fabiański vs Mané. Decydował VAR

Liverpool wygrał dzisiaj z West Hamem 2:1. Spore emocje wywołała sytuacja z końcówki meczu w momencie, gdy na tablicy wyników widniał jeszcze remis.

„Młoty” niespodziewane objęły prowadzenie w 10. minucie meczu, kiedy to do siatki trafił Pablo Fornals. Przed przerwą wyrównał Mohamed Salah. Egipcjanin wykorzystał rzut karny.

W 77. minucie gola strzelił Diogo Jota, który umieścił piłkę w bramce, oddając uderzenie z bliskiej odległości. Chwilę wcześniej w reprezentującego barwy West Hamu Łukasza Fabiańskiego wpadł jednak Sadio Mané. Sytuacja i późniejsza decyzja arbitra Kevina Frienda wzbudziła spore emocje wśród kibiców. Po analizie systemem VAR gol nie został uznany.

Koniec końców Jota wpisał się jednak na listę strzelców. Kilka minut później Portugalczyk wykorzystał prostopadłe podanie Xherdana Shaqiriego.

Liverpool zwyciężył 2:1 i z dorobkiem 16 punktów przewodzi tabeli Premier League. West Ham jest trzynasty.