Premier League i Championship chcą wspomóc kluby niższych lig

Premier League i Championship chcą wspomóc kluby niższych lig
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Sun

Organizatorzy angielskich rozgrywek prowadzą zaawansowane rozmowy na temat udzielenia wsparcia finansowego zespołom z niższych lig. Jednym z ich pomysłów zakłada przekazanie im pieniędzy z obniżonych pensji graczy Premier League oraz Championship.

Panująca epidemia koronawirusa nie pozwala podjąć żadnych sensownych kroków zmierzających do ponownego wznowienia rywalizacji w wszelakiego rodzaju dyscyplinach sportowych, w tym w piłce nożnej, co naturalnie powoduje ponoszenie szeregu strat finansowych przez kluby.

Ta trudna sytuacja skłoniła już władze angielskiego futbolu do przedwczesnego zakończenia większości rozgrywek półamatorskich i amatorskich na terenie Wielkiej Brytanii z jednoczesnym brakiem awansów oraz spadków.

Ich stanowisko nie spotkało się naturalnie ze zrozumieniem wszystkich zespołów, które znajdowały się nie tylko na dobrej drodze ku wywalczeniu promocji do gry w wyższej klasie, ale i teraz są już pewne, że znajdą się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Ten drugi aspekt nie dotyczy naturalnie tylko ich, ale i także uczestników pozostałych lig, które wciąż mogą zostać wznowione.

Świadomi tego stanu rzeczy są przedstawiciele brytyjskiego futbolu i zdaniem dziennikarzy „The Sun”, poważnie zastanawiają się nad możliwością przekazania im pieniędzy zaoszczędzonych na obniżonych pensjach zawodników w Premier League i Championship.

Taka sytuacja miałaby nastąpić od kwietnia. Cięcia miałyby sięgać 20% pobieranych wynagrodzeń przez piłkarzy, co zdaniem wspomnianego źródła oznaczałoby zebranie ponad 100 milionów funtów, które miałyby trafić na specjalny fundusz chroniący biedniejsze kluby przed ogłoszeniem bankructwa.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy