Premier League: Jedenastka sezonu 2020/2021 według PFA

Premier League: Jedenastka sezonu 2020/2021 według PFA fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: PFA

Professional Footballers’ Association (PFA) wybrało jedenastkę sezonu 2020/2021 Premier League.

Rozgrywki klubowe dobiegły końca. Czas zatem na różnego rodzaju zestawienia, jak to oferowane nam co roku przez Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy (PFA).

W angielskiej ekstraklasie najrówniej grał zdecydowanie Manchester City, który w cuglach odbębnił sukces, zajmując pierwsze miejsce w tabeli z przewagą 12 punktów nad drugim Manchesterem United.

To właśnie „Obywatele” mają najwięcej przedstawicieli w drużynie, bo aż sześciu. Rodzynkiem jest Mohamed Salah, jedyny piłkarz Liverpoolu, ubiegłorocznego mistrza Anglii.

Obecność Egipcjanina nie może nikogo dziwić, wszak to wicekról strzelców, którego o raptem jednego gola wyprzedził Harry Kane, również uwzględniony w zestawieniu.

Jedenastka sezonu 2020/2021 Premier League według PFA:

Ederson (Manchester City);

João Cancelo (Manchester City);
John Stones (Manchester City);
Ruben Dias (Manchester City);
Luke Shaw (Manchester United);

Kevin de Bruyne (Manchester City);
İlkay Gündoğan (Manchester City);
Bruno Fernandes (Manchester United);

Harry Kane (Tottenham);
Mohamed Salah (Liverpool);
Heung-min Son (Tottenham).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy