Premier League: Kluby chcą powrotu do trzech zmian w trakcie meczu

Premier League: Kluby chcą powrotu do trzech zmian w trakcie meczu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Independent | Daily Mail

Jak informują „The Independent” oraz „Daily Mail”, w dzisiejszym głosowaniu większość klubów Premier League opowiedziała się za przywróceniem zasad sprzed pandemii koronawirusa. Niewykluczone zatem, że w nowym sezonie będzie można przeprowadzić nie pięć a trzy zmiany.

Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB) w połowie lipca zadecydowała o przedłużeniu możliwości stosowania przepisu w danych rozgrywkach do końca sezonu 2020/2021. Okazuje się jednak, że nie wszyscy chcą z niego korzystać.

Dzisiaj przedstawiciele 20 klubów Premier League głosowali nad utrzymaniem pięciu zmian w trakcie zawodów i aż jedenastu z nich opowiedziało się za przywróceniem wcześniejszych zasad, które umożliwiały dokonanie trzech roszad.

„Daily Mail” precyzuje, że w tym gronie znalazły się ekipy spoza wielkiej szóstki, jak Leeds United, West Bromwich Albion czy Fulham, które nie tak dawno występowały jeszcze poziom niżej. Istnieje bowiem przekonanie, że wyżej notowani rywale mogą w ten sposób uzyskiwać przewagę nad teoretycznie słabszymi. Natomiast wielkim zwolennikiem dalszego korzystania z obecnych przepisów ma być Chelsea. Londyńczycy, którzy na finiszu rozgrywek zajęli czwarte miejsce, w trakcie debaty mieli żywiołowo nakłaniać inne mocne drużyny do głosowania na możliwość przeprowadzania pięciu zmian.

Ostatecznie głosy sprzeciwu pojawiły się w jedenastu przypadkach, a więc do regulaminowego zatwierdzenia roszady w przepisach zabrakło poparcia ze strony trzech klubów. „The Independent” z kolei podkreśla, że zmiany w kwestii zwiększenia liczby członków kadry meczowej (obecnie 20, wcześniej 18) także nie zostały zaakceptowane.

Nieodzowne wydaje się zatem powtórzenie głosowania, nad czym z pewnością wkrótce pochylą się władze Premier League, które nieustannie wypatrują zgody na powrót kibiców na stadiony. To, jeśli już, nie nastąpi jednak zbyt prędko.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy