Premier League: Piłkarze przeciwni planom władz ligi. Możliwy bunt

Premier League: Piłkarze przeciwni planom władz ligi. Możliwy bunt
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

„Daily Mirror” pisze, że piłkarze z Premier League i niższych angielskich lig są przeciwni planom władz rozgrywek dotyczących ich kontynuowania.

Zmagania od Premier League do League Two (czwarty poziom rozgrywek) zostały zawieszone do końca kwietnia. Media podawały już, że władze najwyższego angielskiego szczebla poważnie myślą o wznowieniu rywalizacji 1 czerwca i dokończeniu sezonu w trakcie sześciu tygodniu. Wielu zawodnikom ten pomysł nie przypadł do gustu. Głównie z powodu krótkiej przerwy pomiędzy tym a kolejnym sezonem.

Brytyjscy dziennikarze donoszą, że nie jest to jedyny problem. Piłkarzom nie podoba się plan powrotu do gry zarówno w maju, jak i w czerwcu, jeśli przyszłoby im występować przy pustych trybunach, co biorą pod uwagę działacze.

Zawodnicy nie chcą grać bez kibiców na trybunach, ponieważ:

- zakładając utrzymanie rządowych obostrzeń dotyczących dystansu społecznego, obawiają się o własne bezpieczeństwo;
- potencjalne zarażenie koronawirusem zagrażałoby ich rodzinom;
- spotkania nałożyłyby dodatkowe obowiązki na służby medyczne, które i tak są wykorzystywane do granic możliwości.

Gracze („Daily Mirror” nie wymienia ich liczby, ale można przypuszczać, że jest to duże grono) zgłosili się już do PFA, a więc Związku Zawodowych Piłkarzy.

Jak powiedział Gordon Taylor, dyrektor wykonawczy PFA: - Zawodnicy mają obawy i to zrozumiałe. Gra bez kibiców nie jest preferowaną przez nas opcją, jednak w tym momencie trzeba rozważyć każdy scenariusz.

Według „Daily Mirror”, jeśli plan zostanie wcielony w życie, piłkarze mogą się po prostu zbuntować.

Więcej na temat: Premier League Anglia Koronawirus

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy